» آرشیو » اولیای دانش آموزان از انعقاد قرارداد بارانندگان فاقد مجوز و پرداخت مبلغ اضافه به سرویس ها خودداری کنند
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13064 | ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۴

اولیای دانش آموزان از انعقاد قرارداد بارانندگان فاقد مجوز و پرداخت مبلغ اضافه به سرویس ها خودداری کنند

پرتو جنوب

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس، گفت: اولیای دانش آموزان از امضای قرار داد با رانندگان فاقد مجوز از شرکت های تعیین شده خودداری کنند همچنین از پرداخت وجه اضافه به رانندگان نیز بپرهیزند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، مجید احمدی با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه سرویس های ایاب و ذهاب مدارس، اظهار کرد: از اسفندماه سال گذشته در قالب ماده ۱۸ کارگروه سرویس های مدارس، برنامه های مربوط به ایاب و ذهاب دانش آموزان در سال تحصیلی جدیدرا در دستور کار دادیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس افزود: برگزاری جلسات متعدد با بخش های مرتبط از جمله معاونت حمل و نقل شهرداری شیراز، بررسی وضعیت سرویس ها در سال قبل و رصد نقاط ضعف و قوت و ….، از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام شد تا توانستیم قیمت سرویس مدارس در سال جدید را تعیین کنیم.

احمدی تصریح کرد: نرخ سرویس های مدارس شهر شیراز پس از چند بار در شورای شهر طرح و بعد از لحاظ پیشنهاد فرمانداری شیراز به سازمان حمل و نقل ارجاع و این سازمان نیز به اداره کل آموزش وپرورش ابلاغ کرد و ما نیز این نرخنامه را به مدارس ارسال کردیم.

وی از معرفی ۱۹ شرکت حمل و نقل به آموزش و پرورش خبر داد و عنوان کرد: با مدیران شرکت‌های مذکور رایزنی و نحوه ارائه خدمات را برای آنها تشریح کردیم سپس آنها را به مدارس معرفی و مدارس نیز با آنها قرارداد بستند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به نبود مشکل جدی در خصوص سرویس مدارس، خاطرنشان کرد: در نواحی سه وچهار شیراز مشکل سرویس ۹۵ درصد مدارس رفع شده است اما به واسطه وجود نقاط پر ترافیک، در برخی مناطق یک و دو شیراز، حدود ۶۵ درصد و در برخی دیگر حدود ۸۵ درصد مشکل سرویس دانش آموزان حل شده است.

وی ادامه داد: برخی رانندگان به دلیل تمرکز بالای ترافیکی و یا دریافت جریمه از سوی پلیس راهور، حاضر به ارائه خدمات نبودند لذا به دلیلی سختی کار آنها، ده درصد به حق الزحمه آنها افزوده شد.

احمدی تک مسیر بودن برخی دانش آموزان را از دیگر معضلات فرآیند سرویس دهی برشمرد و اذعان کرد: تلاش داریم علیرغم وجود همه مشکلات، تا پایان هفته موضوع سرویس به اتمام می رسد.

وی افزود: اولیا از امضای قرار داد با رانندگان فاقد مجوز از شرکت های تعیین شده خودداری کنند همچنین از پرداخت وجه اضافه به رانندگان نیز بپرهیزند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس از وجود سامانه هوشمند shirazs.org ویژه سرویس مدارس خبر داد و گفت: اولیای متقاضی سرویس با مراجعه به این سامانه با ورود اطلاعات، تقاضای خود را ثبت کنند.

وی از ارائه جلسه توجیهی ویژه رانندگان سرویس مدارس خبر داد و افزود: سرویس مدارس یک نوع مدرسه سیار است که ملزم به رعایت دستورالعمل های ارائه شده در طول مسیر رفت و برگشت اشت لذا محتواهای آموزشی نیز در حین سرویس دهی به دانش آموزان داخل سرویس و متناسب با سن آنها ارائه می شود.

احمدی با اشاره به میزان حق سرویس مدارس، خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل ارسالی حق الزحمه سرویس مدارس طی سه قسط از سوی والدین پرداخت خواهد شد.

احمدی در خصوص پوشاک مدارس، اظهار کرد: از بهمن ماه سال گذشته فعالیت های پیرامون پوشاک مدارس را آغاز کردیم و در همین راستا آئین نامه عفاف و حجاب را تهیه و به مدارس ارسال کردیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×