» آرشیو » پایان کار کلاهبردار رسیدساز جعلی
آرشیو - حوادث
کد خبر:16161 | ۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۷

پایان کار کلاهبردار رسیدساز جعلی

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری مردی ۳۸ ساله که با ارائه رسید‌های جعلی بانکی مبلغ یک میلیارد ریال از شهروندان شیرازی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در گفت‌وگو با خبرگزاری پلیس، بیان کرد: مردی ۴۲ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت پس از ثبت آگهی فروش موتورسیکلت در یکی از سایت‌های آگهی محور به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال، فردی با من تماس و پس از توافقات اولیه و مراجعه به درب منزل اقدام به خرید و ارائه یک رسید بانکی کرد که پس از گذشت چندین ساعت متوجه عدم واریز وجه به حساب خود و جعلی بودن رسید شدم، که مراتب جهت رسیدگی در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.
وی بیان داشت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متوجه این موضوع شدند که متهم با هویت‌های جعلی برای دریافت کالا‌ی درج شده در سایت آگهی محور به درب منزل افراد مراجعه و با ارائه یک رسید بانکی جعلی که نشانگر مبلغ واریزی از طریق اینترنت به حساب آنان بوده کالا را تحویل و محل را ترک می‌کرده است.
رئیس پلیس فتا استان گفت: کارشناسان با اقدامات فنی موفق به شناسایی متهم در کمترین زمان ممکن شدند و با هماهنگی قضایی وی را در یکی از محلات شیراز دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دادند.
سرهنگ “سلیمانی” با بیان اینکه متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به جرم خود اقرار کرد، گفت: متهم برای ناشناس بودن از سیم کارت‌هایی با هویت جعلی استفاده می‌کرده است.
این مقام سایبری گفت: با بررسی‌هایی که تا کنون صورت‌گرفته متهم با همین شگرد اقدام به کلاهبرداری یک میلیارد ریالی از شهروندان کرده که هم استانی‌های عزیز برای جلوگیری از اینگونه کلاهبرداری‌ها می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های خود را فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.
رئیس پلیس فتا استان فارس به هموطنان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس‌ فتا به آدرس cyberpolice.gov.ir (بخش گزارشات مردمی) و یا با شمار تماس ۰۹۶۳۸۰ با همکاران در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×