» آرشیو » دستگیری کلاهبردار در شیراز
آرشیو - حوادث
کد خبر:11481 | ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۹

دستگیری کلاهبردار در شیراز

پرتو جنوب

رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری کلاهبرداری که با ارائه رسید بانکی جعلی از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کاووس حبیبی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وصول چند فقره شکوائیه به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های انجام گرفته مشخص شد مالباختگان جهت فروش طلای خود اقدام به درج آگهی در سایت دیوار نموده و پس از آن فرد کلاهبردار به عنوان خریدار طلا با ارائه رسید بانکی جعلی اقدام به کلاهبرداری و بردن اموال آنان کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان فارس ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، در نهایت متهم مورد نظر شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.
سرهنگ حبیبی با بیان اینکه متهم در بازجویی های پلیسی به جرم خود اقرار و با تشکیل پرونده به دادسرا اعزام شد، گفت: این فرد کلاهبردار ۷۰ گرم طلا و ۵ قطعه سکه از شهروندان به این روش کلاهبرداری کرده بود.
وی به شهروندان توصیه کرد : فریب افراد کلاهبردار را نخورده و در صورت واریز وجه به حسابتان حتما قبل از اتمام معامله حساب خود را شخصا چک نمایید وصرفا با دریافت یک رسید از طرف فرد مقابل به او اعتماد نکنید

Print Friendly, PDF & Email
  • ×