» آرشیو » میرسلیم خطاب به رشیدی کوچی: لندکروز با ۲۰۶ فرقی ندارد
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:2839 | ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۱۲

میرسلیم خطاب به رشیدی کوچی: لندکروز با ۲۰۶ فرقی ندارد

پرتو جنوب

مناظره خودرویی میرسلیم و جلال رشیدی کوچی با حاشیه‌های زیادی همراه بود و مصطفی میرسلیم در نظری عجیب گفت: لندکروز با ۲۰۶ فرقی ندارد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از نبض بازار، شب گذشته میرسلیم و رشیدی کوچی در مناظره‌ای در صداوسیما درباره‌ی واردات خودرو و کیفیت خودرو‌های داخلی گفتگو کردند. مناظره داغ خودرویی میرسلیم و کوچی؛ از جنجال واردات خودرو تا هزینه‌های نجومی ساخت خودرو‌های داخلی باعث ایجاد حواشی زیادی شد. این مناظره خودرویی با ادبیات تند و تیزمیرسلیم و کوچی داغ شد و با حاشیه‌های زیادی از جمله تفاوت نداشتن ۲۰۶ با لندرکروز، دلالی مادران در طرح‌های خودرویی و لگن بودن تولیدات خودرو سازان ایرانی همراه بود.

در بخشی از این گفتگو کوچی درباره وضعیت بازار خودرو در کشور خطاب به میرسلیم گفت: شما عضو هیئت مدیره شرکت‌های موتورسازی بودید. ۴۰ سال است با این ادبیات حق مردم در صنعت خودرو را پایمال می‌کنیم. من مدافع نظام و مردم هستم. سیاست‌هایی که آقای میرسلیم می‌گویند نتیجه‌ای جز نارضایتی شدید برای مردم ندارد و عملا مردم را داریم علیه نظام هدایت می‌کنیم.

میرسلیم در ادامه مناظره گفت: دلیل صف کشیدن مردم برای خرید خودرو قانونی بود که در مجلس گذاشته شد و ۵۰ درصد ظرفیت خودروساز‌ها را به زنان خانه دار دادند.

جنجالی ترین قسمت مناظره با زیر سوال بردن کیفیت ۲۰۶ بود که کوچی با مخاطب قرار دادن میر سلیم از وی پرسید: اگر شما بتوانید لندکروز دست دوم را با قیمت یک میلیارد بخرید، ۲۰۶ یک میلیاردی را می‌خرید؟

میرسلیم، نماینده مجلس در پاسخ گفت: لندکروز با ۲۰۶ فرقی ندارد! اقدر کشور ما مردم برای اینکه پولشون آب نشه میان سرمایه گذاری میکنند در خودرو، اما اقای رشیدی میفرمایند خودرو خارجی جذابیته بیشتره داره اگر اینطور هست مردم سرمایه خود را در خودرو خارجی میگذارند و باعث افزایش قیمت خودرو‌ها میشود برای واردات یک میلیون خودرو باید ۷ میلیارد یورو هزینه کرد که با این پول میشود ۳ کارخانه تولید کرد.

کوچی نیز در پاسخ میرسلیم متذکر شد: با ۷ میلیارد میشود صندوق عقب ۲۰۶ طراحی کرد، مردم سرچ بزنند ببینند هزینه طراحی صندوق عقب ۲۰۶ چقدر بوده است.

میرسلیم در ادامه مناظره بیان کرد: ما اصلا ارز لازم برای واردات را نداریم کوچی: هر کسی گفت یک سنت ارز برای واردات خودرو تخصیص پیدا کند شریک فساد در جمهوری اسلامی است.

میرسلیم خطاب به کوچی: شما دروغ می‌گویید

میرسلیم در پاسخ به سوال کوچی ابراز کرد: من عضو هیئت مدیره خودروساز‌ها نبودم و شما دروغ میگویید اگر شما نماینگان عزیز سفارش نکنید فلانی و فلانی را استخدام کن خودروساز ناچار نمیشه که کسی را استخدام کند

کوچی نیز متذکر شد: شما در شرکت طراحی موتور ایرانخودرو هستید.

کوچی با قاطعیت ادامه داد: من از تولید داخلی حمایت می کنم همین موشک‌هایی که می‌سازیم چرا یکی نمیاد بد این هارو بگه؟ مگر همه قطعات تولیدی پهباد‌هایی که میفروشیم به کشور‌های دیگر را خودمان تولید میکنیم؟ آلودگی هوا سالانه بین ۸ تا ۱۱ میلیارد دلار هزینه برای کشور ما ایجاد میکند، ۸۰ درصد آلودگی هوا بخاطر خودرو‌ها هست اگر خودرو‌ها درست باشد یعنی ما سالانه ۸ تا ۱۱ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی داری.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×