» آرشیو » برداشت غیرمجاز ۶۰ میلیاردی از کیف پول دیجیتال
آرشیو - حوادث
کد خبر:1664 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

برداشت غیرمجاز ۶۰ میلیاردی از کیف پول دیجیتال

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی زن و شوهری جوان که اقدام به برداشت غیر مجاز ۶۰ میلیارد ریالی رمز ارز از کیف پول دیجیتالی شاکی کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی شکایت مردی میانسال مبنی بر برداشت غیر مجاز رمز ارزهای وی از کیف پول دیجیتالی خود، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی بیان کرد چندی پیش متوجه شده است که دسترسی‌های غیرمجازی نسبت به حساب رمز ارز ایشان صورت گرفته است که در نهایت از کیف پول دیجیتالی وی مبلغ ۶۰ میلیارد ریال رمز ارز به صورت غیر مجاز در چندین مرحله برداشت شده است.
این مقام سایبری گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهمان که یک زن و شوهر جوان بودند را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه آنها را دستگیر کنند.
سرهنگ سلیمانی افزود: در ابتدا متهمان منکر هرگونه اقدام مجرمانه شدند ولی با مواجهه با مستندات و ادله دیجیتالی لب به اعتراف گشوده و هدف از این کار را درآمدزایی در فضای مجازی عنوان کردند.
وی گفت: شهروندان بهتر است به منظور پیشگیری از هرگونه دغدغه خاطری نسبت به خرید رمز ارز و نگهداری آن در کیف‌های الکترونیکی خود، ابتدا دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و از ذخیره رمز‌های عبور و نام کاربری ۱۲ کلمه‌ای روی گوشی‌های خود اکیداً خودداری کنند و در تراکنش‌های انتقال از صرافی‌ها از رمز‌های یک بار مصرف ایمیلی استفاده کنند.
رئیس پلیس فتا استان فارس تصریح کرد: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک و یا مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×