» آرشیو » گرامیداشت روز پزشک در مجموعه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
آرشیو - شهرستان
کد خبر:10000 | ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۴

گرامیداشت روز پزشک در مجموعه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پرتو جنوب

آیین بزرگداشت روز پزشک با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس و جمعی از پزشکان شاغل در معاونت درمان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون درمان دانشگاه در این آیین، با گرامیداشت روز پزشک و همچنین فرا رسیدن هفته دولت، از پزشکان به عنوان منشا خدمت به جامعه یاد کرد که مورد اعتماد مردم هستند.

دکتر «مهرداد شریفی» افزود: ایران اسلامی و به ویژه استان فارس به عنوان مهد علم و تمدن و یکی از قطب های مهم پزشکی در کشور، همواره اسطوره های بزرگی را در عرصه دانش به ویژه علم پزشکی به خود دیده که نام و خاطره آنها برای همیشه ماندگار شده است.

او با اشاره به حضور همیشه در صحنه جامعه پزشکی در تمامی عرصه های خدمت به بیماران، وقوع حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ (ع) که با ارائه فوری خدمات پیش بیمارستانی در سریع ترین زمان و تریاژ، احیاء و انتقال مجروحان به بیمارستان های شیراز با تلاش همکاران اورژانس ۱۱۵ را نمونه ای از سرعت و دقت در خدمت به بیماران برشمرد که برگ زرین دیگری در پیشینه خدمات تلاشگران عرصه درمان بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پس از انتقال مصدومان به بیمارستان های نمازی، شهید رجایی و مسلمین علاوه بر همکاران حاضر در بیمارستان، تعدادی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه، همکاران پزشک، پرستار و کارکنان حوزه درمان به صورت داوطلبانه در بیمارستان حضور یافتند و غیرتمندانه و لحظه به لحظه برای نجات جان این مجروحان تلاش کردند.

او از تشکیل تیمی از پزشکان فوق تخصص رشته های جراحی قلب، جراحی عروق، قفسه صدری، تروما، زنان و جراحی کلورکتال، همچنین متخصصان رشته های طب اورژانس، بیهوشی، ارتوپد، رادیولوژی و جراحی عمومی با هدف خدمت رسانی به مصدومان این حادثه خبر داد که تا کنون، به صورت بی وقفه، تمامی تلاش خود را برای سلامت مجروحان حادثه به کار بسته اند.

دکتر شریفی اظهار کرد: همراهی و حضور رییس دانشگاه به عنوان فرمانده ستاد بحران دانشگاه، در بیمارستان، از نخستین لحظات وقوع حادثه تا پایدار شدن وضعیت مجروحان، یکی از نقاط قوت این همدلی جاودانه در درمان مجروحان بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با قدردانی از تیم های مدیریتی بیمارستان های نمازی، مسلمین و شهید رجایی گفت: همکاران ما در هر شرایطی همواره نشان دادند که از ظرفیت های بالایی برای ارائه خدمات به مجروحان و مصدومان حوادث و سوانح و مدیریت شرایط بحرانی برخوردار هستند.

مشاور عالی معاون درمان دانشگاه نیز دیگر سخنران این نشست بود که با اشاره به حضور پزشکان متعهد و متخصص در سطح استان، از انجام اقدامات مناسب برای بهره مندی از این ظرفیت های ارزشمند خبر داد.

دکتر «علیرضا منصوری» افزایش دسترسی مردم به خدمات درمانی و ارتقای کیفیت خدمات سلامت را از جمله اهداف مهم دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرد که این امر با همراهی جامعه پزشکی در حال انجام است.

پزشکان فارس؛ پیشتاز در خدمت به محرومان و دردمندان

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان فارس نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز ولادت دانشمند و طبیب برجسته‌ ایرانی ابوعلی سینا و روز پزشک گفت: سلامت جسم و سلامت روان انسان، سبب آرامش جسمی و روانی جامعه می ‌شود و این آرامش، حاصل تلاش ‌های ارزنده‌ پزشکان این مرز و بوم است.

سرهنگ پاسدار «حسین صمصام» ادامه داد: جامعه پزشکی استان فارس علاوه بر برخورداری از تاریخچه پر افتخار و بهره مندی از پزشکانی نامدار، افتخار خدمت به محرومان و دردمندان را نیز در تمام برهه ها در کارنامه خود دارد.

او خدمت به مردم شریف استان را بالاترین افتخار برای جامعه پزشکی برشمرد و گفت: وقتی بیماران برای درمان به پزشکان مراجعه می‌کنند، احساس رضایتمندی آنان قابل مشاهده است و همین امر خود بالاترین پاداش برای یک پزشک خواهد بود.

سرهنگ صمصام عنوان کرد: روز پزشک نه فقط برای پزشکان، بلکه برای بیمارانی که در سایه‌ مراقبت پزشکان به ادامه‌ زندگی امیدوارند، یک روز بسیار بزرگ و فرخنده است.

در این نشست صمیمانه پزشکان حاضر در خصوص چالش های موجود و دغدغه های خود نکاتی را عنوان کردند و در این راستا به تبادل نظر پرداختند.

در پایان این مراسم که با همکاری بسیج جامعه پزشکی استان فارس در سالن شهدای گمنام دانشگاه برگزار شده بود، از پزشکان شاغل در مجموعه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تقدیر شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×