» آرشیو » شهادت ۳ فرمانده گردان‌های القدس در عملیات بامداد امروز صهیونیستها
آرشیو - حوادث
کد خبر:1908 | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۴

شهادت ۳ فرمانده گردان‌های القدس در عملیات بامداد امروز صهیونیستها

پرتو جنوب

جنبش جهاد اسلامی فلسطین از شهادت سه تن از فرماندهان گردان‌های القدس، شاخه نظامی این جنبش در جریان تجاوزات بامداد امروز رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب  از خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که در جریان تجاوزات بامداد امروز رژیم صهیونیستی علیه غزه، جهاد شاکر الغنام، دبیر شورای نظامی در گردان‌های قدس، خلیل صلاح البحتینی، عضو شورای نظامی و فرمانده منطقه شمال در گردان‌های قدس و طارق محمد عزالدین، از رهبران عملیات نظامی در گردان‌های قدس در کرانه باختری به شهادت رسیدند.

روزنامه یدیعوت آحارونت نیز گزارش داد که تصمیم نهایی ترور فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین روز جمعه گذشته در مقر شاباک توسط بنیامین نتانیاهو و وزیر ارتش رژیم صهیونیستی اتخاذ شد.

همچنین براساس گزارش‌های منتشر شده، سران رژیم صهیونیستی، مسئولان مصر را در جریان ترور رهبران گردان‌های القدس بعد از اجرای این عملیات، گذاشته بودند.

همزمان با تجاوز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به اهدافی در نوار غزه و شهادت برخی فرماندهان گروه‌های مقاومت فلسطینی، جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای این حملات را محکوم کرد و بر پاسخ دندان شکن به متجاوزان تاکید کرد.

در بیانیه جنبش حماس آمده است: مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت می‌دانند که چگونه به دشمن ضربه بزنند و به جنایت ترور برخی از سران و فرماندهان گردان‌های قدس پاسخ دهند.

حماس در بیانیه خود اعلام کرده است که به زودی به اشغالگران و متجاوزان پاسخ خواهد داد.

بامداد امروز، منابع فلسطینی اعلام کردند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اهدافی در نوار غزه را بمباران کردند. گفته شده که مواضع هدف قرار داده شده متعلق به گروه مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه هستند.

الجزیره در این ارتباط به نقل از سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: حملاتی را به اهداف جهاد اسلامی در نوار غزه انجام دادیم. منابع پزشکی در نوار غزه نیز اعلام کردند که در دو حمله به آپارتمان‌های مسکونی در غزه و رفح تعدادی فلسطینی زخمی شدند.

در جریان این تجاوزات تاکنون ۱۲ فلسطینی به شهادت رسیده و ۲۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×