» آرشیو » موردی نادر و عجیب؛ تولد تنها زرافه بدون خال جهان + تصاویر
آرشیو - گوناگون
کد خبر:9982 | ۱ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۰۳

موردی نادر و عجیب؛ تولد تنها زرافه بدون خال جهان + تصاویر

پرتو جنوب

باغ وحش برایتس در ایالت تنسی بعد از تولد یک بچه زرافه و پی بردن به نادر بودن این حیوان، از آن رونمایی کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روزیاتو؛ به تازگی بچه زرافه‌ای در باغ وحشی در ایالت تنسی ِ آمریکا به دنیا آمده که شاید تشخیص آن راحت‌تر از معمول باشد. این بچه زرافه‌ی ماده روز ۳۱ ژوئیه در حالی متولد شد که روی بدنش هیچ اثری از خال‌های معروفی که یکی از مشخصه‌های زرافه‌ها است، نبود. این بچه زرافه تنها زرافه‌ی بدون خال شناخته شده‌ی زنده‌ی دنیا محسوب می‌شود.

مسئولان باغ وحش برایتس در ایالت تنسی در بیانیه‌ای اظهار کردند: «کارشناسان معتقدند این بچه زرافه تنها زرافه‌ی رتیکولیتد (گونه‌ای از زرافه) بدون خال در دنیا است.»

در گذشته بچه زرافه‌های بدون خال دیگری هم متولد شده بودند، اما هیچ یک از آن‌ها پوست قهوه‌ای رنگ این بچه زرافه‌ی جدید را نداشتند. زرافه‌های بدون خال معمولاً با بدنی سفید رنگ متولد می‌شوند، اما این بچه زرافه‌ی جدید که ۱/۸۲ متر قد دارد، اینگونه نیست. باغ وحش برایتس بچه زرافه‌ی جدید خود را در حالی که کماکان تحت مراقبت مادرش قرار داد، در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته است.

با این حال، کارشناسان هنوز نتوانسته اند توضیحی برای رنگ پوست این بچه زرافه پیدا کنند. تونی برایت، مدیر باغ وحش برایتس می‌گوید: «انتشار خبر بچه زرافه‌ی بدون خال ما در رسانه‌های دنیا توجه‌ها را به حفظ زرافه‌ها جلب کرده.»او امیدوار است که جذابیت این بچه زرافه‌ی جدید سبب شود مردم به خطراتی که بسیاری از گونه‌های زرافه را تهدید می‌کند، توجه کنند.

برایت می‌گوید: «زرافه‌های وحشی بی سر و صدا در حال منقرض شدن اند. ۴۰ درصد از جمعیت زرافه‌های وحشی تنها ظرف سه دهه‌ی اخیر از میان رفته است.» به گفته‌ی باغ وحش برایتس، جمعیت زرافه‌های رتیکولیتد که بچه زرافه‌ی جدید هم از همین گونه است، از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ از ۳۸ هزار رأس به نصف رسید. بچه زرافه‌ی باغ وحش برایتس هنوز نامی ندارد و این باغ وحش امیدوار است بتواند با کمک مردم نام درخوری برای آن پیدا کند.

باغ وحش برایتس در همین رابطه یک نظرسنجی به راه انداخته که به علاقمندان این امکان را می‌دهد تا از میان ۴ اسم ارائه شده یکی را برای این بچه زرافه انتخاب کنند و در نهایت اسمی که بیشترین رأی را آورد به بچه زرافه‌ی نادر این باغ وحش تعلق خواهد گرفت.

به گفته‌ی باغ وحش برایتس تمام اسامی ارائه شده برگرفته از زبان سواحیلی هستند، زبان آفریقای شرقی که زرافه‌های رتیکولیتد همچون این بچه زرافه به آنجا تعلق دارند.

اسامی ارائه شده عبارتند از: Kipekee به معنای منحصر به فرد، Friyali به معنای خارق العاده، Shakiri به معنای زیباترین و Jamella به معنای بسیار زیبا.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×