» آرشیو » زلزله در غرب استان تهران هیچگونه خسارتی نداشت
آرشیو - حوادث
کد خبر:1698 | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۴

زلزله در غرب استان تهران هیچگونه خسارتی نداشت

پرتو جنوب

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به وقوع زلزله ۳.۹ ریشتری در نزدیکی شهر ملارد گفت: خوشبختانه زمین لرزه امروز هیچ خسارتی نداشته و گسلی که باعث وقوع این زلزله شد گسل خطرناکی نبوده و غیرفعال است و از مردم می‌خواهیم نگران نباشند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حامد یزدی مهر با اشاره به وقوع زمین لرزه ۳.۹ ریشتری در غرب استان تهران اظهار داشت: طبق اعلام مؤسسه ژئوفیزیک این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده به همین دلیل مردم استان‌های تهران و البرز این زلزله را احساس کردند.

یزدی مهر با بیان اینکه زلزله در پنج کیلومتری شهرستان ملارد، هفت کیلومتری صفا دشت و هشت کیلومتری مشکین دشت در استان البرز احساس شده است گفت: خوشبختانه این زمین لرزه هیچ خسارتی بر جای نگذاشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بیان داشت: از آنجا که موضوع آمادگی اجتناب ناپذیر است و همه دستگاه‌ها به عنوان متولیان خدمت به مردم باید آمادگی کامل داشته باشند و این موضوع را در دستور کار قرار دهند به محض وقوع زمین لرزه ستاد مدیریت بحران در غرب استان تهران به حالت آماده باش کامل در آمد و تیم‌های ارزیاب در مناطق تحت تاثیر وقوع زلزله حضور یافتند.

وی با تاکید بر اینکه طبق اعلام کارشناسان و مؤسسه ژئوفیزیک گسل ملارد یک گسل غیر فعال است و هر از چند گاهی لرزه‌ای ایجاد می‌کند و جای هیچ نگرانی وجود ندارد افزود: طبق اعلام کارشناسان با توجه به مشخصات این گسل همانند گسل‌های دیگر در سطح کشور عموما حرکاتی خفیف داشته و تخلیه انرژی‌های زمین از طریق گسل‌ها امری کاملا طبیعی میباشد.

یزدی مهر بیان داشت: همزمان با وقوع زمین لرزه، جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرستان ملارد به ریاست فرماندار محترم با حضور تمامی دستگاه‌های شهرستانی تشکیل شده و اوضاع کاملاً تحت کنترل است و همه اجزا شهرستان در آمادگی صد در صدی قرار دارند و از مردم می‌خواهیم آرامش خود را حفظ کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×