» آرشیو » تاکید بر تهدید بلایای طبیعی در «روز جهانی زمین»
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:990 | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۴۵

تاکید بر تهدید بلایای طبیعی در «روز جهانی زمین»

پرتو جنوب

هر ساله در تاریخ ۲۲ آوریل “روز جهانی زمین” گرامی داشته می‌شود.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی “پِیس‌هاسپیتال”، روز جهانی زمین (WED) رویدادی بین‌المللی است که هر ساله در تاریخ ۲۲ آوریل برگزار و دستاوردهای سیاست‌گذاران، فعالان و نمایندگان مختلف سازمان‌های متعدد در مورد اهداف قبلی طی سال‌های گذشته، در این روز گرامی داشته می‌شود.

از سوی دیگر در سال‌های اخیر بحران بلایای طبیعی به دلیل افزایش جمعیت و گرم شدن کره زمین به طور فزاینده ای برای بشریت خطرناک شده و منجر به تغییر آب و هوا و افزایش سطح دریاها می شود. این احتمال وجود دارد که در آینده، بشر هر ساله شاهد فجایع متعددی باشد که هزاران نفر را به کام مرگ بکشاند.

در سال گذشته میلادی (۲۰۲۲)، بسیاری از پیشنهادات مهم سیاست سبز توسط دولت ها در سراسر جهان به تصویب رسید. با این حال، تنها تعداد کمی از آنها اقداماتی را برای دستیابی به هدف “صفر خالص گازهای گلخانه‌ای” (GHG) تا سال ۲۰۵۰ اجرا می‌کنند.

بر اساس گزارش اخیر هیئت بین‌دولتی تغییرات اقلیمی، اگر اقدامات فوری مضاعف برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای انجام نشود، زمین دمایی را تجربه خواهد کرد که ۳.۲ درجه سانتیگراد بالاتر از سطوح قبل از صنعتی شدن است که این شرایط برای زندگی انسان فاجعه بار خواهد بود.

وظیفه هر فردی است که از زمین در برابر بلایای طبیعی محافظت کرده و مکان بهتری برای زندگی فراهم کند. روز جهانی زمین نشان دهنده اهمیت پیش نویس سیاست های جدید توسط مقامات محلی محیط زیست و اجرای اقدامات در مورد مسائل زیست محیطی موجود است. علاوه بر این، در این روز به مردم در مورد عوامل مؤثر بر اکوسیستم و راه‌های حفاظت از گیاهان و جانوران زمین آموزش داده می شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×