» آرشیو » استاندار فارس در قرارگاه اجتماعی استان: انجام تکالیف قانونی، زمینه ساز ساماندهی کودکان کار و متکدیان
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11039 | ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۱

استاندار فارس در قرارگاه اجتماعی استان: انجام تکالیف قانونی، زمینه ساز ساماندهی کودکان کار و متکدیان

پرتو جنوب

دکتر ایمانیه در قرارگاه اجتماعی فارس، بر ضرورت انجام تکالیف قانونی سازمان ها با رعایت قوانین ابلاغی تاکید کرد و خواستار هم‌افزایی سازمان ها، نهادها و دستگاه‌های درگیر در این زمینه شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه عصر امروز در قرارگاه اجتماعی استان، که با موضوع کودکان کار و خیابانی و متکدیان در استانداری فارس تشکیل شده بود ضمن بررسی قوانین و دستورالعمل های بالادستی در این حوزه، وظایف هریک از دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادها را معرفی کرد.

استاندار فارس اذعان داشت: شهرداری نسبت به جمع آوری کودکان کار و کودکان خیابانی اقدام کند، پس از احراز هویت آنان، اتباع غیرایرانی در اختیار اداره اتباع و مهاجرین قرار گیرد و کودکان ایرانی نیز در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گیرد تا مابقی فرآیندهای قانونی انجام شود.

وی با اشاره بر اینکه اقدامات لازم در این زمینه در بُعد انسانی انجام می شود، اظهار داشت: به هیچ وجه نباید از قوانین موجود عدول شود لذا می بایست در برخی زمینه ها که با ابهام روبه رو هستید از دستگاه های بالادستی استفساریه انجام دهید.

دکتر ایمانیه با اشاره بر اینکه صداوسیمای مرکز فارس، تا پایان شهریور ماه، لیست برنامه ها و عملکردهای مد نظر خود در این زمینه در نیمه دوم سال جاری را به سازمان بهزیستی اعلام نماید، بر ضرورت بررسی میزان محقق شدن این دستورالعمل تاکید کرد و افزود: برنامه‌های این حوزه باید با عدد و رقم ارائه شود تا علاوه بر اینکه قابل اندازه گیری باشد، قابلیت رصد شدن نیز داشته باشد؛ در دوره های مختلف زمانی کارنامه عملکرد هر سازمان ارائه شود.

وی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس را مأمور کرد تا بسترهای لازم را به منظور هم‌افزایی بین همه نهادها و سازمان ها، با هدف تقویت همه جانبه، برای مقابله با پدیده کودک کاری و کودکان خیابانی ایجاد نماید.

استاندار فارس بر لزوم حفظ کرامت انسانی کودکان و نوجوانان که مورد تاکید دین مقدس اسلام و قوانین کشور مب باشد تاکید کرد و از دست اندرکاران خواست علل بروز این آسیب را برای هر کودک بررسی و تمام تلاش خود را جهت رفع ریشه ای آسیب به کهر ببندند.

رئیس شورای تامین استان تصریح کرد: ساختمان شوق زندگی که در خصوص آسیب های اجتماعی شهر شیراز فعالیت خواهد کرد از ابتدای مهرماه بصورت عملیاتی آغاز به کار نماید؛ برای سایر شهرستان ها از ظرفیت مراکز غیردولتی استفاده شود.

وی ضمن اینکه دکتر قزل سفلی را ماموریت داد طی جلسه ای متشکل از اوقاف، دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و سایر دستگاه های ذیربط شرایط جمع آوری متکدیان با اولویت شهر شیراز را بررسی و تصمیم های لازم را اتخاذ نماید، افزود: امیدواریم با همت دستگاه‌های ذیربط و هم‌افزایی سایر سازمان ها و استفاده از تجربه سایر شهرها از مهرماه شاهد وجود متکدیان بویژه کودکان متکدی در سطح شهر شیراز نباشیم.

استاندار فارس همچنین بر ضرورت همکاری سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی استان در مراحل شناسایی و جذب کودک تاکید کرد و ادامه داد: برای جلوگیری از موازی کاری و مدیریت واحد در برنامه ها و فعالیت ها معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس موضوع را مدیریت می نماید.

در این جلسه وظایف آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، بهزیستی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی، اداره کل اجتماعی استانداری فارس، سازمان صداو سیما، ورزش و جوانان، پزشکی قانونی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان تامین اجتماعی، ثبت احوال، هلال احمر به اختصار به بحث و تبادل نظر گذاشته شد‌.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×