» آرشیو » نظارت بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فارس تشدید می شود
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:15905 | ۲۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۷

نظارت بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فارس تشدید می شود

پرتو جنوب

دکتر محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس گفت: با راه اندازی و شروع فعالیت سامانه هوشمند پایش و نظارت بر طرح نهضت ملی مسکن، روند نظارت بر اجرای این طرح در استان تشدید خواهد شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه، در حاشیه آیین رونمایی از این سامانه در شورای مسکن استان افزود: لازم بود سامانه ای داشته باشیم که بتوانیم به شکل به روز به اطلاعات مرتبط با ۱۵۰ هزار واجد شرایط نهضت ملی مسکن دسترسی سریع پیدا کنیم تا امکان برنامه ریزی و تصمیم گیری در این زمینه به شکل مطلوب تری فراهم شود.
وی ادامه داد: بر این اساس، جوانان ما همت کردند و ظرف مدت حدود ۲ ماه این سامانه را آماده کردند که امیدواریم اطلاعات مورد نیاز به شکل دقیق، به روز و سریع توسط مجموعه های ذی ربط در این سامانه بارگذاری شود.
استاندار فارس گفت: بنای ما این است که در پایان هر روز یک گزارش در خصوص این سامانه از سوی متولیان ارائه شود و علاوه بر این در جلسات هفتگی شورای مسکن نیز در ابتدا به بررسی آمار این سامانه پرداخته شود.
دکتر ایمانیه افزود: یکی از تصمیمات اساسی و ویژه استان تامین زمین برای استادان دانشگاه، نخبگان و چهره های علمی استان است که متعهد به انجام آن شدیم و پای آن نیز ایستاده ایم.
وی اظهار کرد: به مسئولان مرتبط در خصوص تامین این زمین تاکید کرده‌ایم که تا پایان آذرماه امسال این زمین تامین شود و در غیر این صورت فرصت خدمت در آن مسئولیت در اختیار فرد دیگری قرار خواهد گرفت.
نماینده عالی دولت در فارس ادامه داد: همچنین مشابهه همین تصمیم برای ایثارگران و همچنین طرح جوانی جمعیت نیز اتخاذ شده و بنابراین اداره کل راه و شهرسازی استان باید تا پایان آذرماه ۵۰ درصد و اداره کل راه و شهرسازی لارستان ۸۰ درصد زمین مورد نیاز را برای این گروه ها فراهم کنند.
دکتر ایمانیه گفت: سامانه هوشمند پایش و نظارت بر طرح نهضت ملی مسکن این قابلیت را دارد که تمام مراحل از تامین زمین تا آماده سازی و شروع ساخت را در اختیار ما قرار دهد و با استفاده از این سامانه می توان عملکرد تمام شهرستان ها در بحث اجرای طرح نهضت ملی مسکن را به شکل دقیق و مرحله به مرحله رصد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×