» آرشیو » سایت جدید پسماند شهر کازرون تایید شد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1191 | ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۴

سایت جدید پسماند شهر کازرون تایید شد

پرتو جنوب

شهردار کازرون از تایید سایت جدید پسماند شهر کازرون خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری کازرون در جلسه ای که دو روز گذشته با حضور استاندار، شهردار کازرون، کارگروه پسماند استان، مسئولان شهر کازرون و بخش های کنارتخته، کمارج و خشت برگزار شد، سایت پسماند جدید شهرداری تایید شد.
شهردار کازرون در این جلسه گزارشی از روند اجرایی و کسب مجوزهای لازم  ارائه کرد و در ادامه بر قانونی بودن این سایت بر اساس مجوزهای اخذ شده تاکید کرد.
مهندس نوذری تصریح کرد: سال گذشته به دنبال حکم قضایی، شهرداری از دفن زباله در سایت زباله بوشگان دیلمی منع شده بود و بر این اساس چندین مکان توسط کارگروه پسماند مورد بررسی قرار گرفت که این مکان ها مورد تایید قرار نگرفتند.
وی گفت: تنها سایت پسماند جدید بود که با توجه به رعایت تمام مسائل زیست محیطی، توانست تمامی مجوزهای لازم و قانونی را اخذ نماید.
مهندس نوذری افزود: با توجه به اعتراض و نگرانی مردم شریف بخش های کمارج، کنارتخته و خشت از احداث سایت جدید پسماند، استاندار محترم  شخصا در محل حاضر شد و از نزدیک از این سایت بازدید نموده و به نگرانی ها و دغدغه‌های مردم گوش داد و در ادامه جهت بررسی بیشتر دستور توقف کار را داد.
مهندس نوذری در پایان خاطر نشان کرد: پس از بررسی دوباره مکان پسماند جدید، تمامی مجوزهای قانونی مجددا مورد تایید قرار گرفت و از این بابت جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
شهردار کازرون از جو به وجود آمده ابراز نگرانی کرد و ادامه داد: از همه مردم شریف بخش های خشت کنارتخته و کمارج خواهشمندیم با توجه به اخذ مجوزهای لازم، نگرانی از این بابت نداشته باشند چرا که از لحاظ بهداشتی خطری متوجه آنها نخواهد شد.
وی اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد، بدون داشتن دانش کافی، صرفا به اظهار نظر های بی اساس و تشویش اذهان عمومی اقدام می کنند و انتظار داریم مردم به این ادعاها توجه نکنند.

شایان ذکر است سایت جدید پسماند دارای دسترسی جداگانه از روستا ها و مناطق مسکونی می باشد و تمامی فاصله ها تا مناطق مسکونی رعایت شده است و دارای تاییدیه از کمیته پسماند استان می باشد. ضمن اینکه این شهرداری سومین شهر استان است که همه مجوزات قانونی سایت پسماند را اخذ نموده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×