» آرشیو » دستگیری سارقی که کارت افراد مسن و بی سواد را می دزدید
آرشیو - حوادث
کد خبر:1668 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۹

دستگیری سارقی که کارت افراد مسن و بی سواد را می دزدید

پرتو جنوب

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری فردی که به بهانه کمک به افراد مسن، بی سواد و کم سواد کارت عابر بانک آنها را سرقت و از آن برداشت می کرده است، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ  کاووس حبیبی، در این خصوص اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مسن مبنی بر سرقت کارت های عابر بانک این افراد و برداشت غیر مجاز از این کارت ها، موضوع در دستور کار کارآگاهان پایگاه جنوب قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع پرونده ای در این رابطه تشکیل و تیمی از کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
رئیس پلیس آگاهی استان فارس گفت: در تحقیقات اولیه از مالباختگان مشخص شد مدتی است که فردی با حضور در نزدیکی برخی از دستگاه های عابر بانک افراد مسن، بی سواد و یا کم سواد را شناسایی کرده و تحت عنوان کمک برای برداشت وجه نقد در فرصتی مناسب اقدام به سرقت عابر بانک و برداشت از حساب این افراد می کند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه روند رسیدگی به این پرونده و در اقداماتی تخصصی،‌فردی که دارای ۲۸ فقره سوابق کیفری متعدد است، شناسایی و در عملیات کارآگاهان پلیس دستگیر شد.
وی با اشاره به اعتراف متهم به ۱۲ فقره سرقت عابر بانک و برداشت مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از حساب افراد مسن، خاطر نشان کرد: فرد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده با قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.
سرهنگ حبیبی در پایان خاطر نشان کرد: مجرمان با شیوه و شگردهای مختلف اقدام به سرقت می کنند که لازم و ضروری است همشهریان خصوصا افراد کم سواد یا بی سواد ضمن مراقبت کامل به هشدارهای پلیس در این خصوص توجه کنند و برای استفاده از عابر بانک ها حتماً یکی از افراد مطمئن را همراه خود برده و از ارائه رمز عبور خود به دیگران اکیداً خودداری کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×