» آرشیو » استاندار فارس: سرمایه گذاران با خیال راحت در فارس اقدام به سرمایه گذاری کنند
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:17357 | ۲ دی ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۷

استاندار فارس: سرمایه گذاران با خیال راحت در فارس اقدام به سرمایه گذاری کنند

پرتو جنوب

محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس گفت: به سرمایه گذاران قول می دهیم در کنار آن ها باشیم و راه را برای فعالیت سرمایه گذاران هموار کنیم. برای کشور هیچ راهی به جز فعالیت اقتصادی و رفع موانع پیش روی آنها وجود ندارد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس؛ دکتر محمد هادی ایمانیه درسومین همایش منطقه ای سرمایه گذاری فارس در شهرستان جهرم که با حضور آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز، نمایندگان شهرستان های جهرم فیروزآباد، خفر، زرین دشت، فراشبند و خرامه در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل ادارات استان فارس در شهرستان جهرم برگزار شد، ضمن عرض ادب و ابراز ارادت به مردمان سختکوش، با اصالت و پرتلاش شهرستان جهرم، با اشاره به بازدید از نمایشگاه محصولات این شهرستان، گفت: شهرستان جهرم مردمانی هنرمند، خلاق و باهوش دارد.

استاندار فارس هدف از برگزاری این همایش را اعلام همراهی مدیریت ارشد استان و سایر مدیران کل استانی از سرمایه گذاران و تولید کنندگان عنوان کرد و خطاب به سرمایه گذاران گفت: اگر چه ریشه زندگی ما مسائل فرهنگی و اعتقادی است، اما تا روبنای مباحث که همان مسأله اقتصاد و معیشت است درست نشود، مشکلات دیگر نیز برطرف نخواهد شد.

به عنوان استان اول انرژی، از بوشهر پیشی می گیریم

ایمانیه با ذکر اینکه به سرمایه گذاران قول می دهیم در کنار آنها باشیم و راه را برای فعالیت سرمایه گذاران هموار کنیم گفت: برای کشور هیچ راهی به جز فعالیت اقتصادی و  رفع موانع پیش روی آن‌ها وجود ندارد.

استاندار فارس، ایجاد اشتغال را وظیفه حاکمیت دانست و بخشی از افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج را ناشی از نگرانی های اقتصادی جوانان در این زمینه عنوان کرد و اقدامات خلاقانه، مطابق با اقلیم استان را گره گشای مشکلات استان دانست و گفت: به زودی و با کشف میدان های جدید انرژی در فارس و با سرمایه گذاری چهار میلیارد دلاری به عنوان استان اول انرژی، از بوشهر پیشی می گیریم.

بیشتر بخوانید:

برگزاری بزرگترین سلسله همایش های سرمایه گذاری منطقه ای و شهرستانی در استان فارس

ایمانیه ضمن اینکه به فرماندار شهرستان جهرم تکلیف کرد بازارچه دائمی صنایع دستی در جهرم راه اندازی کند، گفت: شرایط باید به گونه ای باشد که هنرمندان صنایع دستی دغدغه فروش نداشته باشند؛ در سفر دوم هیات دولت به استان فارس مقرر شد بازارچه های دائمی صنایع دستی در سفارتخانه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین برخی دیگر از نقاط کشور ایجاد شود.

استاندار فارس بر ضرورت اصلاح نژاد محصولات زراعی و باغی تاکید کرد و گفت: با اصلاح نژاد می توانیم در مساحت و شرایط یکسان از محصولات بیشتری استفاده کنیم لذا جهرم می تواند در این زمینه یکی از مراکز اصلی و پیشرو  باشد.

نماینده عالی دولت در فارس با ذکر این که بهره وری می تواند شاخص های اقتصادی را به شکل ویژه ای افزایش دهد از سرمایه گذاران خواست تا با خیال راحت در فارس اقدام به سرمایه گذاری کنند.

در پایان این همایش از فعالین بخش اقتصادی و نوآوری تجلیل و دستگاه فن آور و تمام اتوماتیک تیراتور با کاربرد در صنایع و آزمایشگاه های فنی رونمایی شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×