» آرشیو » سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در استان فارس ؛ تکمیل زیرساخت‌ها ی شهرک صنعتی سروستان۲ را جزء اولویت ها است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13938 | ۲۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۲

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در استان فارس ؛ تکمیل زیرساخت‌ها ی شهرک صنعتی سروستان۲ را جزء اولویت ها است

پرتو جنوب

 

 

 

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تکمیل زیرساخت‌ها ی شهرک صنعتی سروستان۲ را جزء اولویت ها اعلام کردو گفت: این شهرک صنعتی برای جذب هدایت سرریز سرمایه گذاری کلان شهر شیراز در نظر گرفته شده است.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس فرشاد مقیمی در حاشیه بازدید وزیر صنعت ،معدن و تجارت از مجموعه صنعتی دیرگداز مهر آریان در شهرک صنعتی سروستان۲ که همزمان با سفر دور دوم رییس جمهور به استان برگزار شد افزود:تامین زیرساخت های آب و برق در دستور کار شرکت شهرک های صنعتی فارس قراردارد و ما در سطح این سازمان حمایت های لازم را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم شاهد شتاب در توسعه و تکمیل زیرساخت‌های این شهرک صنعتی هستیم گفت:در این مدت پروژه های با اعتبار ۴۰۰میلیارد ریال اجرایی شده است.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه ظرفیت سازی برای جذب سرمایه گذار در مناطق تقاضا محور از راهبردهای اصلی این سازمان است گفت:در همین راستا نیز توجه به تکمیل امکانات زیرساختی در شهرک سروستان۲ که در فاصله نزدیک با مرکز استان قراردارد در اولویت برنامه های مهم عملیاتی قراردارد.

مقیمی بابیان اینکه بر اساس قانون تامین زیرساخت ها تا ورودی شهرک های صنعتی در برعهده دستگاه های اجرایی خدمات رسان است گفت:باتوجه به محدودیت های اعتباری دستگاه ها و برای تسریع در تامین خدمات،بخشی از این اعتبارات از منابع شرکت های شهرک های صنعتی تامین می شود.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به انعقاد قرارداد شرکت شهرکهای صنعتی فارس با شرکت برق منطقه‌ای فارس برای احداث پست برق باظرفیت ۵۰ مگاوات به منظور تامین برق پایدار این شهرک صنعتی گفت:امیدواریم شرکت برق منطقه‌ای فارس ضمن سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح،برق مورد نیاز واحد‌های این شهرک صنعتی را تامین کند.

مقیمی همچنین از مذاکرات شرکت شهرکهای صنعتی فارس با آب منطقه ای و آبفای شیراز برای اجرای طرح انتقال پساب به سروستان گفت:باتوجه به اینکه بخشی از طرح در سال های گذشته از محل تصفیه خانه شماره یک شیراز توسط شرکت آب منطقه ای فارس اجرا شده و پساب در بخش های صنعت و کشاورزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ،توافقات اولیه جهت اختصاص ۱۵۰لیتر برثانیه از پساب برای مصارف غیر شرب شهرک صنعتی صورت گرفته و امیدواریم این طرح با مشارکت بخش های صنعت و کشاورزی اجرایی شود.

*شهرک صنعتی سروستان ۲ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز گفت:در شهرستان سروستان دو شهرک صنعتی شماره یک و دو به فعالیت می پردازد که شهرک صنعتی سروستان یک دارای ۴۵ هکتار مساحت است و تاکنون ۴۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در آن منعقد شده که از این تعداد ۲۲ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال۶۱۸ نفر در مرحله بهره‌برداری است.

مصطفی هاشمی افزود:شهرک صنعتی سروستان ۲ نیز به دلیل نزدیکی با شیراز و قرارگرفتن در مسیر بزرگراه شیراز– بندرعباس، ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد و در حال حاضر ۴۳ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد شده است.

وی افزود:این شهرک صنعتی با مساحت فعلی ۷۵۰هکتار بعنوان یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی استان محسوب می شود با توجه به تکمیل شهرک صنعتی بزرگ شیراز در اولویت زیرساختی شهرک‌های صنعتی فارس قرار دارد.

وی افزود ۵ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال ۹۵ نفر در سروستان ۲ مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

در این برنامه وزیر صنعت،معدن و تجارت با همراهی سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از مجموعه صنعتی تولید فرآورده های نسوز در شهرک صنعتی سروستان۲ بازدید و در گفتگو با فعالان صنعتی به بررسی مسائل و مشکلات پرداخت.

شرکت دیرگداز مهر آریان در شهرک صنعتی سروستان۲، ظرفیت تولید سالانه۱۲۰۰۰تن فیوز منیزیت و ۳۰۰۰تن کلسینه که مواد اولیه آجرهای نسوز است را دارد.

این مجموعه صنعتی با اشتغال۵۵ نفر و سرمایه گذاری۴۵۰۰میلیارد ریال به فعالیت می پردازد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×