» آرشیو » آرامگاه سعدی میزبان اهالی فرهنگ و ادب می‌شود
آرشیو - شهرستان - فرهنگی هنری
کد خبر:1201 | ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۲

آرامگاه سعدی میزبان اهالی فرهنگ و ادب می‌شود

پرتو جنوب

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی فارس از برگزاری مراسم ویژه یاد روز سعدی با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب، مسئولین و مقامات کشوری و استانی در مجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه سعدی در روز جمعه ۸ اردیبهشت جاری خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس سید مؤید محسن نژاد با اعلام این خبر گفت: به همین منظور آماده‌سازی محیط آرامگاه جهت اجرای مراسم آغاز شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی فارس همچنین از برگزاری ارکستر سمفونیک در روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت جاری در آرامگاه سعدی توسط کمیته اجرایی هفته بزرگداشت سعدی خبر داد و گفت: سلسله برنامه‌های فرهنگی در جهت بزرگداشت یاد روز سعدی به مدت یک هفته در شیراز و با محوریت آرامگاه سعدی در حال برگزاری است.
وی گفت : به‌منظور بزرگداشت زادروز شیخ اجل سعدی شیرازی، برنامه‌های فرهنگی با رویکرد مردم محور و آشنا سازی بیشتر عموم با آثار سعدی و ویژه‌برنامه‌های فرهنگی با همکاری ادارات کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی فارس، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس، مرکز سعدی شناسی، مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز در حال برگزاری است.
سید مؤید محسن نژاد گفت: گلباران آرامگاه سعدی با حضور مردم ، اهالی فرهنگ و ادب و مسئولان فرهنگی، اجرای برنامه نقالی خوانی اشعار سعدی در آرامگاه شیخ اجل، اجرای موسیقی سنتی و سلسله نشست‌های ا دبی از برنامه‌هایی است که اجرا شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×