» آرشیو » اعلام برنامه های سفر دو روزه رییس جمهور به فارس 
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13668 | ۱۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۹

اعلام برنامه های سفر دو روزه رییس جمهور به فارس 

پرتو جنوب

استاندار فارس خبر داد:

دیدار مردمی رئیس جمهور روز پنج شنبه حرم شاهچراغ(ع) / کلنگ زنی اولین شهرک صنایع دستی کشور در فارس

استاندار فارس در نشست خبری خود با خبرنگاران، درباره جزیئات سفر رئیس قوه مجریه و هیئت همراه به استان فارس گفت: سفر رئیس جمهور به مدت دو روز است، به طوری که استان فارس و شهر شیراز طی روزهای پنج شنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ میزبان رئیس جمهور و هیئت همراه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب؛ محمد هادی ایمانیه با اشاره به اینکه برنامه های اصلی دیدار آیت الله ریسی با مردم در شهر شیراز ساعت ۱۵:۳۰ روز پنج شنبه در حرم شاهچراغ (ع) است افزود: برای دیدار مردمی با ریاست جمهوری در حرم شاهچراغ(ع) نیاز به کارت ورود نیست. همچنین دومین دیدار و سفر آیت الله ریسی به شهرستان رستم و دیدار با مردم این شهرستان، صبح روز جمعه صورت می گیرد.

افتتاح شش قطعه از آزاد راه شیراز- اصفهان، کلنگ زنی قطعه هشت این قطعه بعنوان آغاز آزاد راه شیراز- بوشهر، بهره برداری از خط دوم سد درود زن به شیراز، سخنرانی در برنامه یاد روز حافظ در ۲۰ مهرماه و کلنگ زنی شهرک صنعتی صنایع دستی برای اولین بار در کشور با مساحت ۲۰ هکتار، دیدار با هنرمندان، حضور در جمع دانشجویان سال اول دانشگاهها،شرکت در جلسه شورای اداری و برنامه ریزی استان فارس و نشست خبری از جمله برنامه های حضور رئیس جمهور در استان فارس است که ایمانیه به آن اشاره کرد.

استاندار فارس بار دیگر بر اینکه طبق مصوبه اولیه آزاد راه شیراز- اصفهان، ۶ قطعه بوده است و هم اکنون آماده افتتاح است افزود: احداث دو پاسگاه پلیس، اورژانس، هلال احمر و نصب گاردریل و علایم ترافیکی از جمله موارد ایمنی درنظر گرفته شده در آزاد راه است.

به گفته ایمانیه؛ در بروز تصادفات ۷۵ درصد سهم خطاهای انسانی است و تنها ۲۵ درصد نقش راه است، بنابراین رانندگان می بایست جهت جلوگیری از بروز تصادفات در آزادراه، موارد ایمنی را رعایت کنند.

استاندار فارس با بیان اینکه قطعه ۷ آزادراه به صورت کامل آماده نیست، گفت: کاربران جاده ای پس از گذر از قطعه هفتم، وارد جاده شیراز- سپیدان خواهند شد و به دلیل اینکه منطقه گویم در محور سپیدان دارای عرض جاده کم و ترافیک بسیار است، تدابیری برای مدیریت جاده گویم مثل یک طرفه کردن این محور در ساعات پر ترافیک توسط پلیس، هدایت خودروهای پارک شده در خیابان جمهوری به زمین‌های آزاد اطراف و استفاده از جاده بلوار کتاب صدرا تا غرب گویم اندیشیده شده است؛ همچنین تجهیزات غیرضروری کارگاهی شهرداری شیراز برای عبور و مرور روان در محور خروجی سپیدان جمع آوری خواهد شد.

ایمانیه تصریح کرد: مصوبه دولت در خصوص قطعه ۸ گرفته شده و با مشارکت ۷۰ درصدی وزارت راه و ۳۰ درصدی وزارت دفاع این قطعه نیز کلنگ زنی خواهد شد تا آغازی بر آزاد راه شیراز- بوشهر باشد.

اختصاص یک هزار میلیارد تومان به آزادراه شیراز ـ بوشهر

استاندار فارس با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور، یک هزار میلیارد تومان به آزاد راه شیراز – بوشهر  اختصاص پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: از سمت بوشهر این آزادراه در حال احداث است و شروع به کار آزاد راه از سمت استان فارس نیز پس از تخصیص اعتبارات مصوبه رئیس جمهور آغاز خواهد شد.

آبرسانی به ۲۷۰ روستای دارای بحران و تنش آبی استان به کمک بسیج سازندگی و آبفا استان و انعقاد تفاهم‌نامه آبرسانی به ۷۰۰ روستای دیگر، خبری بود که در ادامه ایمانیه به آن اشاره کرد.

وی همچنین از بهره برداری ۱۰۰ کیلومتری بزرگراه شیراز – فسا – داراب – بندر عباس، شیراز – جهرم – لار- بندر عباس و شیراز – کوار- عسلویه خبر داد و  اظهار امیدواری کرد تا پایان دولت سیزدهم این بزرگراه‌ها تکمیل گردد و افزود:  همچنین احداث یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی با همکاری قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی(ع) توافق شده است.

ایمانیه، ظرفیت استان فارس در صنایع دستی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: نمایشگاهی از صنایع دستی استان در حافظیه برای بازدید رئیس جمهور، هیئت دولت و آحاد مردم برپا می‌شود.

حافظیه ۲۱ و ۲۲ برای بازید عموم باز و رایگان است

استاندار فارس ادامه داد: ۲۰ مهرماه هرساله بازدید از مجموعه حافظیه رایگان بود که باتوجه به دیدار رئیس جمهور با هنرمندان، از بعدازظهر روز پنج‌شنبه حافظیه تعطیل خواهد شد و به جای آن روزهای ۲۱ و ۲۲ مهرماه بازدید از حافظیه برای آحاد مردم رایگان خواهد بود.

استاندار فارس با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری و تحول در اقتصاد استان، اظهار کرد: در حضور رئیس جمهور طرح‌های سرمایه‌گذاری با اعتبار ۵۵۰ میلیارد تومان و ۲۷ هزار اشتغال امضا خواهد شد و دیدار۶۰ نفر از سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور با رئیس قوه مجریه و هیئت دولت برگزار می‌شود.

جان بخشی به تالاب پریشان و بختگان با هزار میلیارد تومان

وی با اشاره به اینکه در حال تلاش برای اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای احیای تالاب پریشان و بختگان در سفر دوم رئیس جمهور به استان فارس هستیم، افزود: حمایت ۶۰۰ میلیارد تومانی دولت در سفر دوم به استان فارس برای حمایت از ورزش استان انجام خواهد شد تا تکمیل ورزشگاه پارس، تعمیر ورزشگاه حجاب و چمن و پیست ورزشگاه حافظیه انجام شود.

سامانه ۱۱۱ آماده دریافت درخواست مردمی از رییس جمهور است

استاندار فارس در خصوص جمع آوری درخواست‌های مردمی در سفر ریاست جمهوری گفت: نامه‌های سفر اول هیئت دولت به فارس جواب داده شده و کمتر از یک درصد در دست پیگیری قرار دارد و در دور دوم سفر هیئت دولت، ۵ خودرو به دریافت نامه های مردم اختصاص پیدا کرده است. همچنین شهروندان استان فارسی می توانند در تماس با سامانه سامد به شماره ۱۱۱ درخواست، شکایت، انتقاد و پیشنهادات خود را در سفر ریاست جمهوری مطرح کنند.

ایمانیه ادامه داد: کلنگ اتصال خط یک و ۲ متروی شیراز به حرم مطهر شاهچراغ(ع) با احداث خط جدید از خیابان استقلال و بلوار مدرس به چهارراه شاهزاده قاسم و از خیابان زند به حرم مطهر در این سفر به زمین خواهد خورد.

استاندار فارس در پایان با اشاره به اینکه ۸۵ درصد مصوبات دوره اول سفر با اعتبار ۷ هزار میلیارد تومان اجرایی شده است از پیش بینی تقریبا ۲۸هزار میلیارد تومان مصوبه در دوره دوم سفر و تسهیلات بانکی ۲۲هزار میلیارد تومانی خبر داد.

خبرنگار و عکاس: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×