» آرشیو » پایان فعالیت شرکت هرمی بلم با ۸۰ میلیارد کلاهبرداری
آرشیو - حوادث
کد خبر:1929 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۰

پایان فعالیت شرکت هرمی بلم با ۸۰ میلیارد کلاهبرداری

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی لارستان از انهدام باند موسوم به شرکت هرمی بلم با ۸۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد و گفت: در این رابطه ۲ نفر بازداشت شدند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیدمحمد یوسفی در این خصوص اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی به هویت‌های معلوم با ارتباط گیری از خارج کشور با شرکت هرمی شبدر چهار برگ (بلم) اقدام به مهره‌گیری و عضو‌یابی به صورت هرمی و خرید و فروش ارز دیجیتال به بهانه افزایش سریع سرمایه از اقشار مختلف مردم کلاهبرداری می‌کنند که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ماموران انتظامی تحقیقات خود را آغاز و با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه متهمین را در این شهرستان شناسایی و پس از هماهنگی‌ با مرجع قضائی آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی لارستان ادامه داد: پس از انتقال متهمان به مقر انتظامی و مواجه شدن با مستندات پلیس به جرم خود مبنی بر ۸۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان با شگرد تشکیل باند هرمی موسوم به شرکت بلم اعتراف کردند.
سرهنگ یوسفی با بیان اینکه تا کنون ۴۲ نفر از شکات به مقر انتظامی مراجعه و از این شرکت هرمی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده‌اند، گفت: متهمین برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: خوش باوری و عدم اطلاع افراد از جوانب و پیامدهای عضویت در شرکت های هرمی، ایجاد امید کاذب پول‌دار شدن، سطحی نگری افراد جوان و بی تجربه به قضایا و وسوسه زود پولدار شدن از مهمترین علل افزایش فعالیت افراد در این شرکت‌ها است که از عموم مردم تقاضا می شود به هشدارهای پلیس توجه ویژه کنند تا در دام افراد شیاد نیافتند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×