» آرشیو » هفته کتاب و کتابخوانی نقطه عطف مدیریت شهری جهت توسعه فرهنگی شهر جدید صدرا
آرشیو - شهرستان
کد خبر:15949 | ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۴

هفته کتاب و کتابخوانی نقطه عطف مدیریت شهری جهت توسعه فرهنگی شهر جدید صدرا

پرتو جنوب

شهردار صدرا گفت: هفته کتاب و کتابخوانی می‌تواند یک نقطه عطف در مدیریت شهری جهت توسعه فرهنگی شهر جدید صدرا باشد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی شهرداری صدرا، مجتبی پارسایی شهردار صدرا در یک نشست هم‌اندیشی با تاکید بر اینکه روز و هفته کتاب و کتابخوانی می‌تواند یک نقطه عطف در مدیریت شهری جهت توسعه فرهنگی شهر جدید صدرا باشد، مطرح کرد: فرهنگ و فرهنگ‌سازی در مدیریت شهری از اهمیت بالایی برخوردار است که در صدرا تلاش می‌شود همانند گذشته که جزو ۱۰ شهر برتر حوزه کتاب در سطح کشور بودیم در ادامه هم بتوانیم با بهره‌گیری از مطالبات شهروندی و ایده‌های کاربردی در این حیطه نسبت به ارتقاء کیفی و افزایش سرانه مطالعه ایفای نقش داشته باشیم‌‌.

پارسایی از فعالیت های شهرداری صدرا در ترویج فرهنگ کتابخوانی در این شهر گفت و از فراخوان جدید شهرداری صدرا با عنوان ایده برای افزایش سرانه مطالعه خبر داد. وی درمورد این فراخوان گفت: شهر خوب را شهروند خوب می سازد و این فراخوان می تواند دیدگاه‌ها، پیشنهادات و راهکارهای شهروندان در حوزه مدیریت شهری نسبت به پیشرفت کمی و کیفی پروژه‌های عمرانی و فرهنگی حوزه کتاب را به ما مخابره کند و بتوانیم از این ایده ها استفاده لازم را ببریم. همچنین به برگزیدگان در این فراخوان هدایایی ویژه خواهیم داد.

شهردار صدرا با اشاره به فرمایش رهبری گفت: یکی از دغدغه های مهم حضرت آقا بحث کتاب و کتابخوانی است چراکه کتاب یکی از ارکان زندگی خانواده‌ها و جامعه اسلامی است.

مجتبی پارسایی با تاکید بر اینکه شهر صدرا استعداد پایتخت کتاب ایران را دارد، افزود: خودآگاهی و راه درست زیستن از طریق مطالعه کتاب حاصل می‌شود که می‌توانند روح را درمان و یک معلم ساده و صمیمی برای آموزش انسان‌ها باشد. وی اضافه کرد: در این راستا شهرداری صدرا در تلاش است تا این شهر دوستدار و خلاق کتاب را با برنامه‌ریزی هدفمند و با اولویت اجرایی به توسعه فرهنگی برساند.

استقرار ایستگاه‌های مطالعه در اکوپارک صدرا برای ارائه کتاب به شهروندان برنامه ویژه ای بود که پارسایی در پایان صحبت های خود به آن اشاره کرد که به دوستداران این حوزه پس از مطالعه و خلاصه‌برداری و با داوری آثار جوایز نفیسی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×