» آرشیو » انعقاد ۴۴قرارداد سرمایه گذاری در شهرک صنعتی سروستان دو
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2849 | ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۸

انعقاد ۴۴قرارداد سرمایه گذاری در شهرک صنعتی سروستان دو

پرتو جنوب

در بازدید نماینده مردم شهرستان های سروستان، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس از شهرک صنعتی سروستان ۲ ضمن بررسی مسائل و مشکلات این شهرک صنعتی بر تسریع در توسعه و تکمیل زیرساخت های خارج از شهرک صنعتی توسط دستگاه های خدمات رسان تاکید کرد.
به گزارش پرتو جنوب، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در این بازدید گفت:با هدف توسعه و تقویت برق پایدار شهرک صنعتی سروستان ۲ پست برق این شهرک صنعتی با ظرفیت ۵۰مگاوات با مشارکت شرکت برق منطقه ای فارس احداث می شود.
سید مصطفی هاشمی با بیان اینکه اجرای این طرح از مصوبات سفررییس جمهور محترم به فارس است که اجرایی می شود گفت: قرارداد احداث پست برق شهرک صنعتی سروستان ۲با شرکت برق منطقه ای فارس با اعتبار اولیه ۱۵۰ میلیارد تومان منعقد و به زودی شرکت برق منطقه ای با انتخاب پیمانکار ،عملیات اجرایی آن را آغاز خواهدکرد.
وی با بیان اینکه زیرساخت های داخلی برق شهرک صنعتی آماده است و هم اکنون نیز برق واحدهای صنعتی از طریق خط دومداره با ظرفیت ۶مگاوات تامین می شود که با توجه به تکمیل شدن ظرفیت این خط احداث این پست برق در دستور کار قرارگرفته است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه از برنامه ریزی برای تامین آب پایدار شهرک صنعتی سروستان ۲خبرداد و گفت:باتوجه به فقر آبی منابع زیرزمینی منطقه و شوری آب چاه موجود، در این زمینه در برنامه کوتاه مدت حفر چاه جدید در دستورکار قراردارد و در برنامه بلند مدت نیز انتقال پساب شیراز به سروستان بعنوان یکی از پیشنهادات مصوبه سفردور دوم رییس جمهور به فارس ارائه شده که امیدواریم با تصویب آن گام موثری در این بخش برداشته شود.
هاشمی همچنین از آماده بودن زیرساخت های داخلی گاز در شهرک صنعتی برای اتصال به شبکه سراسری گاز خبرداد و گفت:در این زمینه نیز شرکت گاز فارس برنامه احداث ایستگاه و اتصال گاز را در برنامه قرارداده است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی سروستان ۲ از زیرساخت های داخلی لازم را برای استقرارواحد های بزرگ تولیدی غیر آب بر برخوردار است گفت:با توجه به وسعت این شهرک صنعتی ،امکان استقرارواحد های صنعتی در همه رده ها در این شهرک صنعتی امکان پذیر است که امیدواریم با حمایت دستگاه های خدمات رسان زیرساخت های بیرونی شهرک صنعتی نیز بصورت کامل محقق شود تا شاهد شتاب در استقرارواحدهای تولیدی و صنعتی باشیم.
هاشمی همچنین از آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه و تکمیل شبکه داخلی فاضلاب این شهرک صنعتی خبرداد و گفت:پیمانکار این طرح با اعتبار ۲۱میلیارد تومان انتخاب و کاز خود را آغاز کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: با توجه به وسعت این شهرک صنعتی و نیز فاصله کم با شیراز، شهرک صنعتی سروستان دو به عنوان یکی از مهم ترین گزینه های سرریز سرمایه گذاری شهرک صنعتی بزرگ شیراز مطرح است.
هاشمی افزود: با توجه به اینکه شهرک صنعتی بزرگ شیراز در آستانه تکمیل است، شهرک صنعتی سروستان ۲ از موقعیت ممتازی برای هدایت سرمایه گذاران و متقاضیان ایجاد صنایع بزرگ که مایل به سرمایه گذاری در همجواری کلانشهر شیراز هستند برخوردار است و در این زمینه این شهرک صنعتی از ظرفیت های لازم برخوردار است.
وی ادامه داد: شهرک صنعتی شماره ۲ سروستان، ۷۱۵ هکتار مساحت دارد و ظرفیت استقرار ۳۵۰ واحد صنعتی درفاز نخست آن پیش‌بینی شده است که برنامه ریزی برای اجرای طرح های توسعه ای نیز انجام شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در حال حاضر ۴۴قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد و در قالب این قرارداد ۳۲هکتار زمین واگذار شده و ۲واحد با اشتغال ۶۰نفر نیز درمرحله بهره برداری است.
رحیمی مظفری در این بازدید نماینده مردم شهرستان های سروستان،خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی خواستار سرعت بخشیدن به روند تامین برق و گاز پایدار شهرک صنعتی سروستان دو توسط دستگاه های اجرایی خدمات رسان شد و گفت:با توجه به اهمیت موضوع ،در این زمینه به زودی جلسه ای درمرکز استان برگزار و در این خصوص برنامه ریزی می شود.
در این بازدید همچنین مشکلات دو طرح سرمایه گذاری نیز بررسی و رسیدگی شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×