» آرشیو » استاندار فارس خبر داد: شهر بین المللی سلامت شیراز در مسیر احداث
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:15066 | ۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۲

استاندار فارس خبر داد: شهر بین المللی سلامت شیراز در مسیر احداث

پرتو جنوب

استاندار فارس از احداث شهر بین‌المللی سلامت با مساحت یک هزار هکتار در استان خبر داد و گفت: ان شاءالله در نیمه اول سال ۱۴۰۴ زیرساخت‌های این شهر فراهم خواهد شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس؛ دکتر محمدهادی ایمانیه در بازدید از روند پیشرفت مراحل احداث شهر بین‌المللی سلامت شیراز با بیان اینکه از دهه ۸۰ ساخت این شهر درمانی در شیراز در دستور کار قرار گرفت، گفت: هدف از احداث این شهر، ماندگاری پزشکان و جامعه سلامت در کشور، جذب پزشکان خارج از کشور و رونق گردشگری سلامت است.

وی اظهار کرد: این شهر با مساحت یک هزار هکتار دارای بهترین آب و هوا بوده که با ساخت بیمارستان های هزار تخته، هتل، دی کلینیک های متنوع با رشته های مختلف و دیگر مراکز درمانی سهم بسزایی در بخش درمان و سلامت استان و گردشگری سلامت کشور ایفا خواهد کرد.

استاندار فارس با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی برای کارکنان شهر سلامت، تاکید کرد: مجتمع‌های ورزشی، خدمات و رفاهی، کارخانه داروی گران قیمت کم حجم، فرآوری گیاهان دارویی در این شهر ایجاد خواهد شد.

ایمانیه با بیان اینکه آینده درخشانی پیش روی شهر بین‌المللی سلامت شیراز در کشور قرار دارد، ادامه داد: از تمامی سرمایه گذاران داخل و خارج از کشور برای حضور و سرمایه‌گذاری در شهر سلامت شیراز دعوت می‌کنیم و از لحاظ اقتصادی و اجتماعی یقینا برای سرمایه گذاران سود سرشاری خواهد داشت.

استاندار فارس تصریح کرد: رئیس جمهور در دور دوم سفر خود به استان فارس، شیراز را قطب سلامت در کشور معرفی کردند که با تکمیل شهر سلامت طی چند سال آینده این شهر پذیرای توریست‌های سلامت و بیماران کشور و خارجی بیشتر از ظرفیت کنونی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شرکت پارس‌گستر اکنون مشغول اجرای زیرسازی هستند، گفت: در نیمه اول سال ۱۴۰۴ زیرساخت‌ها فراهم خواهد شد و اکنون گروه‌های پزشکی‌ و شرکت های دانش بنیان فعال حوزه سلامت می‌توانند با انعقاد تفاهم نامه‌های اولیه در این شهر بین‌المللی زمین مورد نیاز خود را تامین کنند تا در آینده انتقال زمین پس از فراهم شدن زیرساخت ها، انجام شود.

ایمانیه با بیان اینکه یک سال گذشته دوران طلایی پیشرفت شهر بین‌المللی سلامت شیراز بوده است، افزود: مشکل اصلی تامین زمین، معارضین بودند که به مطالبات آن‌ها رسیدگی شده و اکنون فنس کشی، استقرار نمایندگی گمرک و احداث خیابان‌های شهر بین‌المللی سلامت شیراز در حال انجام است همچنین از محل خط سوم آبرسانی به شیراز، آب مورد نیاز این شهر تامین می‌شود.

استاندار فارس تامین زیرساخت‌های انرژی نظیر گاز، برق، آب و مخابرات شهر سلامت را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: برق مرحله ساخت تامین شده و در آینده با احداث پست برق، انرژی الکتریکی مورد نیاز تامین خواهد شد؛ همچنین با قول مساعدت شرکت گاز، گازرسانی به این شهر اجرا می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×