» آرشیو » شورای شهر کازرون و پرسش هایی که بی پاسخ ماند…
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2895 | ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۴

شورای شهر کازرون و پرسش هایی که بی پاسخ ماند…

پرتو جنوب

یکی از مهم ترین نقاط عطف تاریخ سیاسی ایران پس از انقلاب اسلامی، تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا بود. این موضوع بزرگترین نشانه ظرفیت سیاسی نظام برای جلب مشارکت بیشتر مردم محسوب می شود. در واقع شوراهای اسلامی شهر و روستا، نشانگر توزیع قدرت در جامعه مردم سالار دینی است.

از آنجا که شورای اسلامی منتخب مردم است و انتظارات نیز از این شورا بسیار بالاست، پاسخگویی به انتظارات و جلب اعتماد عمومی مردم مهم ترین رسالت شوراهای شهر و روستا است. شفاف سازی، از جمله وظایف شوراها به شمار می رود که باید در چارچوب قانون، این مهم را به مردم گزارش دهند.

شوراهای شهر و روستا باید با ایجاد تحول در ساختار مدیریت شهری و بهبود عملکرد خود، خواسته های مردمی را محقق سازند.

رسالت اصلی شورای اسلامی شهر، پاسخگویی و جلب رضایت مردم، نظارت بر عملکرد شهرداری و مسائل شهری، به دور از سیاست زدگی است.

در همین راستا با عنایت به اینکه با گذشت حدود ۲ سال از آغاز به کار شورای ششم تاکنون هیچ گزارش عملکردی از این شورا به رسانه ها ارایه نشده، پایگاه خبری پرتو جنوب اقدام به ارسال نامه ای به شورای اسلامی شهر کازرون و طرح چند پرسش نموده است که متأسفانه شورای شهر کازرون در فرصت مقتضی، هیچ عکس العملی مبنی بر انجام مصاحبه حضوری و یا پاسخ به پرسشهای این رسانه انجام نداده است.

نامه مزبور در مورخه ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ به دفتر شورای اسلامی شهر کازرون تحویل و به شماره ۱۸۲- ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ در این دفتر ثبت شده است، اما در کمال تأسف “شورا پاسخگو نبود”.

متن نامه بدین شرح است:

به نام خدا

از: پایگاه خبری پرتو جنوب
به: شورای اسلامی شهر کازرون
موضوع: چند پرسش از شورای اسلامی شهر کازرون
با سلام و احترام
لطفا ظرف ۳ روز، پاسخ های خود را کتبا به این رسانه اعلام نموده و یا اینکه حضورا طی جلسه ای با “پایگاه خبری پرتو جنوب” در این موارد توضیحات لازم را ارایه نمایید. در غیر این صورت پس از انقضای مهلت مذکور، پرسش های مطرح شده با ذکر این مطلب که “شورا پاسخگو نبود” منتشر خواهد شد.
۱. چرا پس از گذشت بیش از یک سال از برگزاری مراسم بزرگداشت ناصر دیوان و تایید کمیسیون عمران شورای شهر کازرون درخصوص احداث بنای یادبود این چهره ملی، هنوز فراخوانی برای طراحی مقبره ناصر دیوان انجام داده نشده است؟
۲.چرا همه شهرها سهمیه خود را مطابق قانون از مؤسسات آلاینده اطراف شهر دریافت می کنند ولی کازرون در این مقوله به نتیجه نرسیده است؟
۳.لیست کمکهای فرهنگی که شورا تاکنون به موسسات، رسانه ها، تیم های ورزشی و اشخاص انجام داده بیان کنید.
۴.چرا دو تن از اعضای شورا که با هم درگیری فیزیکی داشته اند و همدیگر را با الفاظ رکیک مورد عنایت قرار داده اند و باعث تنزل شأن شورا و دلسردی مردم شده و شخصیت منتخبین مردم شهر را با این اعمال زیر سوال برده اند، تاکنون بخاطر ارتکاب این اعمال از مردم عذرخواهی نکرده اند؟
۵.سخنگوی شورا از طرف چه کسی و طبق چه قانونی به مردم اعلام کرده که هر کسی خواست از بوستان بانوان استفاده کند می تواند از شهرداری کلید بگیرد؟ اگر پارک آماده بهره برداری است چرا در ورودی آن فقط برای عده ای خاص باز شود نه عموم مردم؟
۶.در مدتی که از آغاز به کار شورا گذشته، آیا شورا موفق به جذب سرمایه گذار در موارد مختلف بوده است؟ اگر جواب مثبت است لطفا موارد را اعلام نمایید.
۷. چرا با وجود گذشت چندین سال از واگذاری برخی املاک توسط شهرداری به افراد و نهادهای مختلف، این املاک تعیین تکلیف نمی شوند؟ (همانند پارک تپه شادی که درب آن به روی مردم بسته شده آن هم در محدوده ای از شهر که کمبود پارک و فضای سبز مشهود است)
۸.چرا شورا جهت ساماندهی پارکینگهای مرکز شهر با شرکت یا افرادی جهت راه اندازی و بهسازی آنها وارد مذاکره نمی شود؟ مردم تا چه زمانی باید وضعیت نابسامان مرکز شهر را تحمل کنند؟
۹.تکلیف ساماندهی ورودی های کازرون به کجا انجامید؟
۱۰.آیا برای آماده سازی طرح های جامع شهری (تفضیلی، فضای سبز، زیباسازی شهر) اقداماتی صورت گرفته است؟
لازم به ذکر است پرسش های دیگری نیز توسط مردم مطرح شده که در فاز بعدی “پرسش از ما، پاسخ از مسئولین” به استحضار شما خواهد رسید.

 با تشکر – محمد حسین اسلام پرست

مدیر مسئول پایگاه خبری پرتو جنوب

 

Print Friendly, PDF & Email
  • ×