» آرشیو » کسب رتبه اول شورای شهرستان شیراز در میان شهرستان های استان فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2204 | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۸

کسب رتبه اول شورای شهرستان شیراز در میان شهرستان های استان فارس

پرتو جنوب

تذوری، رئیس شورای شهرستان شیراز از کسب رتبه اول شورای شهرستان شیراز در میان شهرستان های استان فارس خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شورای شهرستان شیراز، محمدتقی تذروی، در حاشیه مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها‌ با اشاره به برگزاری این نشست بیان کرد: این مجمع و نشست، نقش موثر و فرصت مناسبی به منظور بهره‌مندی از راهکار‌های نوین در شناسایی و رفع چالش‌های مدیریت شهری و مباحث مهم شهری در سطح کشور خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی شوراها، مشارکت در تصمیم سازی‌های کلان و ملی کشور می‌باشد که این مهم در قالب شورایعالی استانها تحقق می‌یابد گفت: این مجمع مشورتی با حضور تمامی روسای شوراهای مراکز استان و ترکیب کمیسیون های تخصصی خود به عنوان مجموعه ای کارآمد این توانایی را دارد که نظرات، خواسته ها و نیازهای جامعه شورایی را در قالب کارشناسی شده و دقیق تنظیم و در اختیار شورایعالی استانها، دولت و مجلس قرار دهد.

وی در ادامه افزود: با توجه به دستورالعملی که از سوی شورایعالی استان‌ها صادر شد و معیارهایی را برای انتخاب شوراهای برتر تدوین کرد، با توجه به ملاک‌های مد نظر، شورای شهرستان شیراز از میان شوراهای شهرستان های فارس، موفق به کسب رتبه اول در میان سایر شهرستان‌ها گردید. این موفقیت حاصل تلاش و همکاری همگی اعضای شورای شهرستان که متشکل از نمایندگان شوراهای شهرهای صدرا و خانزیان و داریان و شیراز و همچنین بخشهای ارژن و مرکزی و سیاخ دارنگان در شورای شهرستان می باشد.

تذروی در ادامه به راه اندازی سامانه شفافیت اشاره کرد و گفت: شورای شهر نمایندگان منتخب مردم در سطح شهر بوده و اقداماتی که انجام می دهند و تصمیماتی که اخذ می شود به روز است و مردم به سرعت نمود آنرا شاهد هستند. لذا ارتباط بسیار قوی میان مردم و اعضای شوراهای شهر باید وجود داشته باشد تا بدانند مطالبات مردم و اولویت بندی ها چه مواردی است و بازخورد آن چگونه است.

نائب رییس شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: برای تقویت ارتباط میان مردم و اعضای شورا، یاوران شورا در سطح شهر شیراز فعال تر از گذشته شده و از توان مردم در قالب یاوران شورا نقطه نظرات جمع آوری و ماهیانه جلسات برگزار می شود.

تذروی ادامه داد: با توجه به راه‌اندازی سامانه سیستم هوشمند مردم علاوه بر ارائه اطلاعات، می توانند بازخورد اطلاعات را دریافت کرده و از نظر مسئول مربوطه مطلع شوند. با توجه به قدرتی که به شورایعالی استان ها داده شد تا طرح و یا لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد، تأثیرگذاری شورا در سطح کلان قابل مشاهده است اما کمی نیاز است تا دولت همکاری و تعامل بیشتری با شورایعالی استان ها داشته باشد.

تذروی یادآور شد: از زمان راه اندازی شوراها نظرها و نقطه نظرات مردم در خصوص پیشرفت شهر قابل مشاهده است .

Print Friendly, PDF & Email
  • ×