» آرشیو » اجرای هشتمین مرحله جهش عمرانی کلانشهر شیراز
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2665 | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۵

اجرای هشتمین مرحله جهش عمرانی کلانشهر شیراز

پرتو جنوب

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: هشتمین مرحله جهش عمرانی این کلان‌شهر با کلنگ‌زنی، افتتاح و یا بهره‌برداری ۳۷ پروژه با اعتبار ۲۶۴.۳ میلیارد تومان اجرا می‌شود.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمد امین اظهار کرد: هشتمین مرحله جهش عمرانی این کلان‌شهر با کلنگ‌زنی، افتتاح و یا بهره‌برداری ۳۷ پروژه با اعتبار ۲۶۴.۳ میلیارد تومان اجرا می‌شود.

او‌ افزود: هشتمین مرحله از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز با بهره‌برداری از ۱۸ پروژه عمرانی، خدماتی، تفریحی و گردشگری در سطح مناطق مختلف شهر اجرا می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز عنوان کرد: در این مرحله به صورت همزمان ۱۹ پروژه عمرانی با موضوع تفریحی و گردشگری نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

امین با بیان اینکه در مجموع، ۳۷ پروژه کلنگ‌زنی و یا به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: اعتبار این پروژه‌ها ۲۶۴.۳ میلیارد تومان و ادامه جهش عمرانی است که در هفت مرحله گذشته از بهمن ۱۴۰۱ با رویکرد فراهم آوردن زیرساخت‌های مختلف گردشگری، تفریحی، ورزشی و ترافیکی و خدمات شهری برای رساندن کلانشهر شیراز به جایگاه اصلی خود، برای کلنگ‌زنی و یا افتتاح آنها برنامه‌ریزی شده است.

او بیان کرد: جنس عمرانی پروژه‌های مورد افتتاح و کلنگ‌زنی در جهش عمرانی از مراکزی همچون امداد و نجات در سطح شهر شیراز، بزرگراه سازی، احداث سالن‌های ورزشی، پروژه‌های رو و زیرسازی معابر شهری و پروژه‌های امور شهری و همچنین نورپردازی معابر و سامانه‌های ترافیکی‌ و اصلاح هندسی معابر است.

محرومیت‌زدایی از دیگر حوزه‌های مورد اشاره معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز بود و یادآور شد: در سال گذشته تعداد ۷۷ پروژه محرومیت‌زدایی کلنگ‌زنی شد که تعدادی از این پروژه‌ها در اردیبهشت ماه جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته امین؛ این موارد اقداماتی است که در راستای هشتمین مرحله جهش عمرانی در دستور کار است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×