» آرشیو » شهردار شیراز خبر داد؛ ساماندهی محور گردشگری شمال شیراز با ایجاد بوستان تفریحی-ورزشی-جنگلی کوه نور
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1321 | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۵

شهردار شیراز خبر داد؛ ساماندهی محور گردشگری شمال شیراز با ایجاد بوستان تفریحی-ورزشی-جنگلی کوه نور

پرتو جنوب

شهردار شیراز گفت: پروژه ۱۱۰۰ هکتاری بوستان تفریحی- ورزشی-جنگلی کوه نور به‌عنوان پروژه ویژه برای منطقه ۳ شهرداری تعریف شده و در نیمه دوم اردیبهشت‌ماه عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی با همراهی محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر و جمعی از معاونین و مدیران شهرداری از کوه نور در منطقه ورودی شمالی این کلان‌شهر بازدید کرد.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز با تشریح این مکان به‌عنوان منطقه‌ای به‌یادماندنی در ورودی شمالی شهر، تصریح کرد: این منطقه با وجود سرمایه‌گذار‌های متعدد، هرگونه ساخت‌وساز در آن ممنوع بوده و به دنبال حفظ این میراث طبیعی و احیای آن هستیم.

شهردار شیراز با بیان اینکه پروژه بوستان تفریحی- ورزشی-جنگلی کوه نور به‌عنوان پروژه ویژه برای منطقه ۳ شهرداری تعریف و در نیمه دوم اردیبهشت‌ماه عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، اظهار کرد: برای این پروژه ۱۱۰۰ هکتاری علاوه بر تعامل با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای ایجاد دفتر بوستان به مسائل ترافیکی آن نیز توجه می‌کنیم.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه ۳ نیز با بیان اینکه پارک بزرگ ۱۱۰۰ هکتاری تفریحی، ورزشی و جنگلی کوه نور در راستای ایجاد فضای مناسب فراغتی، تفریحی برای شهروندان احداث می شود، گفت: به مردم عزیز و فهیم شهر شیراز این نوید را می‌دهیم که فاز اول این پروژه در تابستان امسال به بهره‌برداری برسد و این امید را داریم که مورد استقبال خوب شهروندان و مراجعه‌کنندگان به کلانشهر شیراز قرار گیرد.

محمدرضا هاجری با بیان اینکه اجرای این پروژه برای شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری حائز اهمیت است، تصریح کرد: شورای اسلامی شهر از تمامی طرح‌ها و برنامه‌هایی که منجر به شادابی و نشاط و رفاه شهروندان شود، حمایت می‌کند.

او عملکرد پارک ۱۱۰۰ هکتاری کوه نور را عملکردی فرامنطقه‌ای قلمداد کرد و افزود: کلانشهر شیراز خصوصا منطقه ۳ شهرداری به دلیل برخورداری از ظرفیت گردشگری نیاز به فضایی اینچنینی برای تفریح و فراغت شهروندان و همچنین حضور مسافران و گردشگران داشت تا بتواند پاسخگوی نیازهای این حجم از گردشگران و شهروندان باشد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز به توزیع عادلانه خدمات در کلان‌شهر شیراز اشاره و بیان کرد: همانگونه که پارکی کوهستانی در جبل الدراک احداث شده، امروز در شمال شرق شیراز نیز پارکی عظیم احداث می‌شود که برای کلان‌شهر شیراز و مردم کاری ماندکار و ارزشمند خواهد بود.

شهردار منطقه ۳ شیراز نیز در این بازدید با بیان اینکه احداث بوستان بزرگ تفریحی، ورزشی و جنگلی کوه نور ظرفیت عظیم گردشگری را برای شهر شیراز ایجاد می.کند، گفت: قطعا احداث این بوستان در منطقه ۳ شهرداری نیز تاثیرات خوبی را ایجاد خواهد کرد.

غلامرضا شهریاری افزود: با احداث این بوستان، شهروندان به‌جای نشستن در حاشیه ورودی شهر از سمت دروازه قرآن، به مکانی سرسبز و خوش آب و هوا روی می آورند که در آنجا دیگر خبری از ترافیک و آلودگی هوا نیست و درون آن می‌توانند در کنار تفریحات مختلف، از نفس کشیدن در هوای پاک و تمیز لذت ببرند.

شهریاری با بیان اینکه این پارک از امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی برخوردار می‌شود، گفت: همه تلاشمان بر این است تا امکان رفاه و آسایش شهروندان و نشاط روحی آنها با احداث این پارک فراهم شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×