» اجتماعی » طرح فجرانه جدید از ۱۸ اسفند تا ۱۷ فروردین
اجتماعی
کد خبر:22119 | ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۲

طرح فجرانه جدید از ۱۸ اسفند تا ۱۷ فروردین

پرتو جنوب

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیکی (فجرانه) در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوارهای دهک‌ اول تا هفتم درآمدی از ۱۸ اسفند ماه آغاز می‌شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مرتضی شریفی در زمینه پرداخت یارانه ها، اظهارکرد: مرحله دوم طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر با اولویت خانوار دهکهای پایین جامعه (۱۸ اسفندماه الی ۱۷ فروردین ماه ) آغاز شده است.

وی افزود: مدت بهره مندی از این طرح از ۱۸ اسفند ماه سال جاری تا ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ است که ۱۱ قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم مرغ و حبوبات را شامل می‌شود.

شریفی با بیان اینکه این یارانه هر ماه جداگانه شارژ می‌شود و هر ماه که شارژ می‌شود تا یک ماه فرصت خرید وجود دارد، اضافه کرد: خرید از کالابرگ شرایط عدم انتفاع از یارانه برای شهروندان ایجاد نمی‌کند و یارانه هیچ کسی به خاطر کالابرگ قطع نخواهد شد.
مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت : ۶۱ میلیون نفر مشمول این طرح هستند که از این تعداد تا کنون ۴۳ میلیون نفر از آن استفاده کرده اند.

وی گفت: عموم مردم جهت اطلاع از دهک بندی می‌توانند از طریق سمانه hemayat.mcls.gov.ir اقدام نمایند و جهت استفاده از کالابرگ الکترونیکی با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد شبکه ملی اعتبار نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید:

 آغاز مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی

شریفی اظهار کرد: شهروندان برای شناسایی این فروشگاه ها می توانند به نرم افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاههای اطراف خود را مشاهده نمایند؛ برای دریافت این نرم افزار می توانند به سکوهای بازار، مایکت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند همچنین از طریق اجرای کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* می توانند لینک نصب این نرم افزار را دریافت کنند.

شریفی با بیان اینکه مرکز تماس ۰۲۱۶۳۶۹ پاسخگویی سوالات و اعتراض مردمی می‌باشد، تصریح کرد: یارانه تشویقی طرح کالابرگ الکترونیکی طرح فجرانه هفدهم هر ماه واریز می‌شود.

شایان ذکر است هم استانی های گرامی در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله: افزایش صوری وزن کالا، دریافت اعتبار کالابرگی بالاتر از میزان واقعی فروش، اجبار مشتریان به خرید تمامی اعتبار کالابرگی و جایگزین کردن کالاهای مختلف خارج از ۱۱ گروه مجاز اعلام شده، پرداخت وجه نقد به ازای کسر مبلغی از اعتبار کالابرگ، کم فروشی، اجبار به خرید نشان تجاری خاص یا کالای خاص می‌توانند شکایت خود را به سامانه ۱۲۴ اعلام نمایند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×