» آرشیو » قیمت جهانی طلا صعودی شد
آرشیو - بازار
کد خبر:5513 | ۷ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۶

قیمت جهانی طلا صعودی شد

پرتو جنوب

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۹۱۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، قیمت طلا تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نداشته و ترس از افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا مانع بالا رفتن آن می‌شود. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۹۱۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.

خبر‌های اقتصادی آمریکا به نفع طلا نبوده است. اطمینان مصرف‌کنندگان در آمریکا در ماه ژوئن به بالاترین رقم طی یک سال و نیم گذشته رسیده و فروش خانه‌های ویلایی بیش از حد انتظار یعنی ۱۲.۲ درصد در ماه مه افزایش یافته است.

خبر‌های اقتصادی مثبت باعث ادامه سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو آمریکا می‌شود. سود اوراق قرضه ۱۰ ساله بانک مرکزی آمریکا هم افزایش یافته و تمایل برای خرید طلا به عنوان یک سرمایه غیرسودده را کاهش داده است.

طلا حدود ۲.۶ درصد از ارزش خود را در ماه جاری میلادی از دست داده و در آستانه دومین کاهش قیمت پیاپی ماهانه قرار دارد. احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا تقاضا برای طلا را پایین آورده، در حالی که همواره از این فلز گرانبها به عنوان یک پشتوانه ایمن یاد می‌شد.

سرمایه‌گذاران حالا منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس خزانه‌داری آمریکا و مشخص شدن سیاست‌های پولی این کشور هستند.

قیمت نقره امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۱۴ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۴۳ درصد کاهش، ۹۲۲ دلار و ۹۸ سنت معامله می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×