» آرشیو » عصرتلخ ایذه درپی آتش‌افروزی معاندان/محمدقنبری چگونه به شهادت رسید
آرشیو - پیام - حوادث
کد خبر:3981 | ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۲

عصرتلخ ایذه درپی آتش‌افروزی معاندان/محمدقنبری چگونه به شهادت رسید

پرتو جنوب

شهرستان ایذه عصر امروز شاهد حادثه تلخ دیگری بود به طوری که آتش‌افروزی رسانه‌های معاند بسترساز شهادت یک مأمور نیروی انتظامی و مجروح شدن یک سرباز وظیفه شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، از چند روز قبل رسانه‌های معاند و خارج نشین با همراهی عوامل خودفروخته داخلی خود برای امروز به دلیل سالروز تولد مرحوم «کیان پیرفلک» فراخوان تجمعی را در روستای پرچستان ایذه و در محل آرامگاه این نوجوان داده بودند.

شامگاه ۲۵ آبان سال قبل بود که در یک حمله تروریستی در شهرستان ایذه، هفت نفر از جمله یک نوجوان ۱۰ ساله به نام «کیان پیر فلک» به شهادت رسیدند و تعدادی نیز مجروح شدند.

پس از این حادثه و انجام اقدامات اطلاعاتی و امنیتی، سرانجام در ٢٩ آذر ۱۴۰۱ در اقدام عملیاتی مشترک وزارت اطلاعات، سپاه و فراجا تعداد چهار نفر از عوامل دخیل در حادثه از جمله ۲ نفر از عناصر اصلی مسلح این اغتشاشات مورد ضربه قرار گرفتند که در این درگیری مسلحانه ۲ نفر از متهمان دستگیر و ۲ نفر نیز کشته شدند.

رسانه‌های معاند از همان لحظه نخست تمرکز خود را روی «کیان پیر فلک» قرار دادند و با استفاده از نام این کودک معصوم و همراهی مادر کیان پیر فلک با معاندان، زمینه چند تجمع و … را فراهم کردند تا بتوانند شرایط شهرستان ایذه را به سود خواسته‌های ضدانسانی خویش دستخوش ناامنی کنند ولی مردم ایذه که از شرایط بروز این حادثه آگاه بودند، هیچ‌گاه با اغتشاشگران همراهی نکردند.

تا اینکه به مناسبت سالروز تولد کیان پیر فلک، رسانه‌های معاند نسبت به انتشار فراخوان تجمع در محل آرامگاه وی در روستای پرچستان ایذه اقدام و عده‌ای در این مکان تجمع کردند.

نیروی انتظامی مثل همیشه بدون کمترین دخالت و صرفاً برای تأمین نظم و امنیت تجمع در محل حضور یافت تا مبادا حادثه‌ای امنیتی رخ دهد اما در این بین یکی از افراد حاضر در تجمع در حرکتی ناجوانمردانه با خودروی تیبا به عمد مأموران نیروی انتظامی را مورد اصابت قرار داده و باعث شهادت یک نفر شد. همچنین یک سرباز در جریان این اقدام مجروح شده است. گفته شده است که فرد مهاجم و ضارب ماموران انتظامی «پسر عموی مادر کیان پیر فلک» بوده است.

به گفته یکی از شاهدان حادثه در جریان این اقدام بی رحمانه دست‌کم دو نیروی پلیس توسط خودرو تیبا زیر گرفته شد که یکی از آنها به شهادت رسید.

«سروان شهید محمد قنبری» ⁩ ۵ فرزند دو تا سیزده ساله دارد که عصر امروز در جریان مراسم تولد کیان پیرفلک به شهادت رسید.

جزئیات شهادت مأمور نیروی انتظامی

جانشین فرمانده انتظامی خوزستان در تشریح این خبر گفت: همزمان با فراخوان معاندان برای ایجاد ناامنی در سالروز تولد مرحوم «کیان پیر فلک» نیروهای انتظامی شهرستان ایذه با اجرای طرح ارتقای امنیت عمومی در شهرستان اقدامات لازم را انجام دادند.

وی گفت: در یکی از ایستگاه‌های تأمین امنیت عمومی یک نفر با هویت معلوم با خودروی سواری «تیبا» به صورت عمدی حمله و در این اقدام وحشیانه یکی از کارکنان فراجا به نام سروان «محمد قنبری» بر اثر برخورد تعمدی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

این مقام ارشد انتظامی استان خوزستان گفت: با اقدام به موقع کارکنان مستقر در صحنه فرد مهاجم بر اثر اصابت تیر مجروح و پس از انتقال به بیمارستان فوت شده است.

با وقوع این حادثه دلخراش رسانه‌های معاند بدون اشاره به شهادت مأمور نیروی انتظامی در یک حرکت ناجوانمردانه فرد ضارب را انسانی بی‌گناه معرفی کردند که از سوی مأموران نیروی انتظامی کشته شده تا با این کار هیزم آتش جنگ‌افروزی‌های آینده خود را فراهم کنند.

مأموران ۲ بار زیر گرفته شدند

یارمحمد رسالتی، دادستان ایذه نیز در اولین ساعات پس از حادثه جزئیات ماجرای منجر به شهادت مأمور نیروی انتظامی در این شهرستان را تشریح و بیان کرد: عصر امروز یک خودرو با هویت مشخص در یکی از مبادی ورودی شهرستان با سرعت و به صورت عمدی به نیروهای مستقر در ایست بازرسی برخورد کرد که یکی از مأموران در صحنه به شهادت رسید.

دادستان ایذه افزود: وی سپس با دور زدن و برخورد با یکی از سربازان وظیفه موجب ایراد صدمات بدنی به این سرباز شد و خود نیز با تیراندازی از سوی مأموران زخمی شد که پس از اعزام به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد.

رسالتی گفت: حال سربازی که خودروی متهم با وی برخورد کرده مساعد است و تلاش برای شناسایی انگیزه متهم ادامه دارد.

وی با تأکید بر پرهیز از هرگونه انتشار شایعه که موجب ایجاد بی‌نظمی در منطقه شود، افزود: اخبار تکمیلی متعاقباً از سوی مراجع قضائی اعلام می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×