» تکنولوژی » استاندار فارس خبر داد: تغییر ۱۰ تا ۱۵ نفر از مدیران ارشد استان به دلیل ضعف عملکرد
تکنولوژی

استاندار فارس خبر داد: تغییر ۱۰ تا ۱۵ نفر از مدیران ارشد استان به دلیل ضعف عملکرد

۱۴۰۲-۰۲-۳۰

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، در نشست خبری خود با خبرنگاران از تغییر ۱۰ تا ۱۵ نفر از مدیران ارشد و فرمانداران در سطح استان خبر داد و گفت: این تغییر به دلیل ضعف در عملکرد است و ارتباطی با مسایل اداری یا مالی ندارد
به گزارش خبرنگار پرتو جنوب، ایمانیه که در این نشست بیشتر شنونده سوالهای خبرنگاران بود، در پاسخ به این پرسش که آیا زمان سفر ریاست جمهوری به استان فارس مشخص است گفت: در سفرهای ریاست جمهوری به استانها در دور اول ملاک این بود که هر دو هفته یکبار انجام شود اما در دور دوم سفرهای ریاست جمهوری هنوز ملاک مشخص نشده است، اما استان فارس جزو استانهای دارای اولویت در سفر هیت دولت است.
استاندار فارس درباره سرنوشت صندلی خالی معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس بعد از استعفای محبی پور معاون پیشین گفت: تا پایان هفته، معاونت امنیتی سیاسی استانداری فارس معرفی می شود.
ایمانیه درباره پیشرفت مصوبات سفر اول هیت دولت به استان فارس نیز گفت: حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد مصوبات ریاست جمهوری در فارس محقق شده و این استان جزو استان‌های پیشتار است. هر چند برخی مصوبات به دلیل کمبود اعتبار ناقص مانده است.

آزاده راه در سفر ریس جمهور به بهره برداری می رسد

نماینده عالی دولت در استان فارس، بهره برداری از آزادراه شیراز- اصفهان و خط دوم انتقال آب را دو پروژه مهم عنوان کرد و افزود: در تلاش هستیم این پروژه ملی استانی در زمان سفر ریاست جمهوری به استان به بهره برداری برسد.
ایمانیه درباره آخرین وضعیت خطوط ریلی استان نیز تاکید کرد: سرعت پیشرفت فیزیکی راه آهن شیراز به بوشهر کند است و امیدوارم با تزریق اعتبارت به این بخش، سرعت ساخت این طرح افزایش یابد. البته راه آهن شیراز- اقلید – یزد نیز نیازمند ٣٠٠ میلیارد تومان اعتبار است تا این طرح به طور کامل مورد بهره برداری قرار گیرد.

آمار علمی نیست

استاندار فارس در پاسخ به این پرسش که رتبه اشتغال استان ۲۱ اعلام شده است تصریح کرد: معیاری که در ایجاد اشتغال در گزارش مرکز آمار ایران در نظر گرفته شده، مجموع اشتغال زایی و تفریق آن با خروج از شغل در استان است که مبنای محاسبه و گزارش علمی نیست، اما میزان اشتغال‌ ایجاد شده در استان به گونه‌ای بوده که مورد تقدیر مرکز آمار ایران، وزارت تعاون و ریاست جمهوری قرار گرفته است.

رفع مشکل منابع آب اشامیدنی

استاندار فارس درخصوص وضعیت منابع آبی و تأمین برق در فصول گرم سال نیز در استان متذکر شد: وضعیت منابع آبی استان با توجه به بارش باران در فصل زراعی جاری بهبود یافته و برای تأمین آب شرب مشکلی وجود ندارد. اما درخصوص تأمین برق احتمالاً شرایط به گونه‌ای خواهد بود که مطابق مصوبه سال قبل در وزارت نیرو دوباره شاهد برق صنایع خواهیم بود.


راهکارهای برای کنترل اجاره بها

استاندار فارس درخصوص کنترل اجاره بها در شهر شیراز نیز گفت: این بحث تنها مربوط به استان نیست، اما در استان اقداماتی شده است که تاحدودی موثر باشد. از سوی دیگر از مردم می خواهیم اگر خانه و آپارتمانی خالی دارند از طریق سامانه مردم رسی اطلاع رسانی کنند.
ایمانیه به راهکارهای کنترل اجاره بها درسطح استان و شیراز پرداخت و ادامه داد: بنا بر نظارت اتحادیه املاک هر صاحب خانه‌ای که بخواهد بیش از ۲۵ درصد افزایش اجاره بها داشته باشد به شورای حل اختلاف ارجاع داد می شود، اما راهکار دوم راه‌اندازی پویش مهربانی اجاره بهاست. همچنین مشکل دیگر افزایش اجاره بها، بنگاه های بدون مجوز است که با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه، این واحدهای تجاری پلمب می شود.

پلمب مجتمع نگین شیراز طبق تصمیمات کشوری بود

استاندار فارس در خصوص پلمب اماکن تجاری به دلیل بی حجابی، بیان کرد: انجام این کار براساس قانون است و فروشگاهی که کشف حجاب کرده بعد از دریافت تذکر، در صورت بی توجهی پلمپ می گردد. اما در مورد شخص، بعد از دو بار تذکر اگر مجددا مرتکب خلاف قوانین شد، به قوه قضاییه معرفی و از خدمات اجتماعی محروم می‌شود. لازم به ذکر است که این مهم بنا بر تصمیم شورای امنیت کشور است و استانی نیست.
ایمانیه در ادامه گفت: پلمب مجتمع تجاری نگین معالی آباد شیراز نیز طبق تصمیمات کشوری به دلیل عدم همراهی این مهم صورت گرفت.

رتبه اول تامین زمین و کسری زمین در کشور را داریم

او همچنین در خصوص نهضت ملی مسکن در استان فارس با اشاره به اینکه در تامین زمین رتبه اول در سطح کشور را داریم، گفت: تعداد ۱۳۶ هزار واحد متقاضی مسکن ملی در استان فارس هستند که برای اجرای نهضت ملی مسکن در استان فارس در تامین زمین در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر از جمله شیراز، مرودشت، فسا و جهرم همچنان در تامین زمین، کسری وجود دارد. لذا مکان های پیشنهادی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در صف شورای عالی شهرسازی قرار دارد.

ایمانیه گریزی به مشکلات پتروشیمی‌های داراب، جهرم، فیروزآباد و فسا زد و گفت: احداث پتروشیمی‌ها به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار شده است.

مولدسازی برخلاف خصوصی سازی است

استاندار فارس با تاکید بر اینکه مولدسازی، ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد، گفت: ماجرای مولد سازی کاملا برعکس خصوصی سازی و در راستای توسعه کشور است. لذا با رئیس سازمان نوسازی مدارس تفاهم‌نامه‌ای امضاء شد تا ملک‌هایی که استفاده نمی‌شود و قابل انتقال است در کمیسیون ماده ۵ با تغییر کاربری آن موافقت شود و از محل فروش، برای تجهیز و تکمیل پروژه های مدرسه سازی اختصاص یابد.

معرفی متخلفان استفاده از آب آلوده در کشاورزی به دستگاه قضا

ایمانیه همچنین در خصوص آب آلوده برای کشاورزی، بیان کرد: بدون اغراق در این زمینه کم آورده ایم و موضوع را به دستگاه قضا و دادستانی سپرده‌ایم تا با مدیرانی که ترک فعل کرده‌اند و متخلفان این کار برخورد جدی صورت بگیرد.

در موضوع هتل آسمان به دنبال تکرار حادثه متروپل نیستیم

استاندار فارس در خصوص مشکل افتتاح هتل آسمان اظهار داشت: با توجه به اینکه این هتل قبلا دچار آتش سوزی شده و گفته می شود آهن‌های ساختمان دچار ذوب شدگی شده است، مالک هتل آسمان باید در کمیته ۳ نفره کارشناسی بحران پاسخگوی ابهام ها باشد و تا زمانی که این کمیته بررسی نهایی اجازه ندهد، ما نیز مجوز افتتاح را صادر نخواهیم کرد. چون نمی خواهیم حوادثی مشابه متروپل رخ دهد.

در طرح توسعه حرم به دنبال فعالیت تجاری نیستیم

وی در خصوص طرح توسعه حرم نیز عنوان کرد: در بحث توسعه حرم به دنبال فعالیت تجاری نیستیم، ولی این پیشنهاد به وزارت میراث فرهنگی ارائه شده که برخی از خانه‌ها در منطقه پیرامونی حرم بازسازی شود و به فعالیت‌های هنری اختصاص داده شود.

پروژه انتقال آب از دریا به فارس تعطیل نیست

استاندار فارس با تصریح اینکه پروژه انتقال آب از دریا به استان در حال انجام است و پروژه تعطیل نیست، افزود: هفته گذشته رئیس شورای راهبردی آب استان از پروژه بازدید داشته است و طبق جدول زمان‌بندی، کار پیش می رود. همچنین پیشنهاد شده است در هر ۵۰ کیلومتر یک شهرک گلخانه‌ای در مسیر انتقال آب دریا ایجاد کنیم، چرا که این آب بیشتر کاربرد صنعت و فضای سبز دارد.

فارس بابت خودکفایی گندم تاوان داده است

ایمانیه با بیان اینکه استان فارس سال‌ها بابت خودکفایی تولید گندم تاوان داده است، بیان کرد: کشاورزان در منطقه زرقان و کربال باز هم اقدام به کشت گندم کردند به این امید که آب سد درود زن رها‌سازی می‌شود.
او ادامه داد: سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از سد درودزن رها شد و در عین حال سطح زیر کشت گندم و برنج در اراضی مورد نظر افزایش یافت. سازمان جهاد کشاورزی قول داده ‌که امسال تلاش جدی برای اصلاح الگوی کشت داشته باشد و طی جلسه با کشاورزان، کشت جایگزین را برای آنها تعریف کند.
او با اشاره به طرح تالار مرکزی شیراز گفت: بیش از ٣٧ میلیارد تومان به تالار مرکزی فارس تخصیص یافته و وزیر ارشاد نیز مکلف شده تا طی دو سال آینده بیش از ٢٠٠ میلیارد تومان به این طرح اختصاص دهد تا پس از ١۴ سال این طرح به پایان برسد.

خبرنگار و عکاس: مازیار فتحی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×