» آرشیو » فرمانده مرزبانی فراجا خبر داد: قاچاق موادمخدر و انسان در مرزهای مشترک ایران و پاکستان
آرشیو - سیاسی
کد خبر:840 | ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۶

فرمانده مرزبانی فراجا خبر داد: قاچاق موادمخدر و انسان در مرزهای مشترک ایران و پاکستان

پرتو جنوب

فرمانده مرزبانی فراجا بر ضرورت کنترل مرزهای مشترک ایران و پاکستان تاکید کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایسنا، سردار احمدعلی گودرزی در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با آرزوی توفیق و موفقیت برای وی در راستای دستیابی به اهداف کشورمان و ارتقاء تعاملات با کشور جمهوری پاکستان، با اشاره به قاچاق مواد مخدر و انسان در مرزهای مشترک با این کشور، اظهارکرد: اکثر قاچاق مواد مخدرکشف شده از جنوب شرق کشور به سمت خاک جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و همچنین تعداد زیادی متجاوز مرزی در مرزهای مشترک دستگیر شده‌اند که می‌طلبد توجه بیشتری توسط مرزبانان پاکستانی در این زمینه صورت پذیرد.

فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به وجود مرزهای خشکی و دریایی با کشور پاکستان و لزوم کنترل مرزها، گفت: ما خواستار ارتقاء تعاملات و برگزاری ملاقات‌ها و نشست‌های ملی و منطقه‌ای در حوزه مرزهای خشکی و آبی به منظور رسیدگی به برخی مشکلات مرزی، مرزنشینان و صیادان کشورمان هستیم.

تأکید بر ارتقاء امنیت مرزهای مشترک
در ادامه رضا امیری مقدم سفیر جدید کشورمان در پاکستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با فرمانده مرزبانی فراجا ضمن تشکر از موارد مطروحه، اعلام کرد که بررسی و رسیدگی مسائل مرزی را در اولویت کاری قرار داده و موارد مطروحه را پیگیری خواهد کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور جمهوری پاکستان در ادامه به سخنان مولای متقیان حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: هر کس در برابر مسئولیت که بر عهده او گذاشته شده مسئول است و باید در این کار تخصص داشته و پاسخگوی مسئولیتی که بر عهده او گذاشته شده است، باشد.

امیری مقدم ضمن اشاره به مرز گسترده و وسیع ایران با کشور پاکستان، گفت: مرز این کشور در حال حاضر توسط ارتش اداره می‌گردد و در دیدارهایی که با مقامات و مسئولین این کشور در گذشته داشته‌ایم در خصوص ارتقاء امنیت مرزهای مشترک با جمهوری اسلامی ایران بسیار تأکید شده است. در گفت و گوهای انجام شده خواستار این شدیم که دولتمردان این کشور تلاش کنند که مرزهای مشترک را به جای سوق دادن به مرزهای امنیتی به سمت مرزهای تجاری و اقتصادی سوق دهند.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به حساسیت مرزهای مشترک دو کشور، هدف از این دیدار را دریافت مسائل، چالش ها و مشکلات موجود در مرزهای دوکشور و دستیابی به راهکارهای مناسب در جهت رفع آن و ارتقاء تعاملات با کشور همسایه در راستای افزایش امنیت دانست.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×