» آرشیو » پیگیری مشارکت، همکاری و گسترش فعالیت ایمیدرو در فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:12084 | ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۷

پیگیری مشارکت، همکاری و گسترش فعالیت ایمیدرو در فارس

پرتو جنوب

استاندار فارس در جریان سفر به تهران و در دیدار با سرپرست سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در خصوص گسترش فعالیت ها و همکاری های این سازمان در استان فارس بحث و تبادل نظر کردند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در این دیدار با اشاره به جایگاه این استان از نظر معدن در کشور گفت: یکی از مباحث مهم مورد نظر در استان که مرتبط با حوزه معادن نیز هست، پروژه خط آهنی است که بنا است از شرق کشور به شیراز برسد.
وی افزود: در بودجه سال جاری، اعتباری به این پروژه تخصیص و مصوب شده که این پروژه به سمت اهواز و شلمچه نیز تداوم یابد.
استاندار فارس اظهار کرد: انتظار ما از سازمان ایمیدرو این است که به اجرای این پروژه که علاوه بر منافع متعدد خود، باعث انتفاع بسیاری از معادن نیز می گردد و به رونق بیشتر و سهولت کار آنان منجر می شود، کمک نمایند.

دکتر ایمانیه در ادامه بیان داشت: با توجه به وجود سه مجتمع فولاد نی ریز، خرامه و بختگان در استان و شراکت ایمیدرو در ۲ مجتمع فولاد نی ریز و خرامه، انتظار داریم که این شرکت در زمینه احداث و اجرای راههای منتهی به این مجتمع های فولادی نیز همکاری و کمک کند.
وی اظهار کرد: موضوع دیگر مربوط به منطقه ویژه اقتصادی لامرد به عنوان زیرمجموعه ایمیدرو است. فاز اول آلومینیوم لامرد تنها صنعتی است که در این منطقه فعال شده که قرار بود به ظرفیت ۹۴۰ هزار تن نیز برسد. انتظار داریم فازهای دوم و سوم این پروژه نیز اجرایی شود و در کنار آن به راه اندازی صنایع پایین دستی هم توجه گردو.
مقام عالی دولت در فارس افزود: همچنین انتظار داریم که نیروگاه ۹۰۰ مگاواتی منطقه ویژه لامرد نیز با سرعت بیشتری عملیاتی شود.
دکتر ایمانیه افزود: هم اینک فاز نخست این پروژه به میزان ۳۰۰ مگاوات در دست اجرا است اما نیاز است که روند اجرای کار شتاب بیشتری به خود گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×