» آرشیو » اولویت حال حاضر تیم های مطرح و لیگی خوزستان چه باشد؟
آرشیو - مقالات - ورزشی
کد خبر:3427 | ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۶

اولویت حال حاضر تیم های مطرح و لیگی خوزستان چه باشد؟

پرتو جنوب

به قلم: محسن بابادی – کارشناس ورزشی پرتو جنوب

ثبات در هر کاری پایه و اساس رسیدن به موفقیت است. خصوصا در مقوله فوتبال، ثبات در مدیریت، کادر فنی و حتی ساختار تیم، بدون تردید سبب موفقیت روز افزون آن باشگاه خواهد شد.

به جز لیگ برتری که اخیرا سپری شد، در سال های گذشته ثبات مربیگری در فولاد سبب موفقیت این تیم با نکونام شد. استقلال خوزستان که با دو مربی موفق دیروز و امروز فوتبال استان یعنی پورموسوی و ویسی سال ها پیش قهرمان لیگ برتر شد نیز دلیل اصلی اش همین ثبات بازیکنان، کادر فنی و حتی مدیریت بوده است.

به اعتقاد بنده اگر تیم های فولاد، نفت آبادان، استقلال خوزستان، استقلال ملاثانی، خلیج فارس ماهشهر و دو سه تیم دیگر استان می خواهند در لیگ های پیش روی موفق شوند، در وهله نخست ضمن تثبیت مدیریت، می بایست کادر و شاکله تیم فعلی را حفظ نموده و در مرحله دوم اقدام به تقویت مالی و جذب بازیکنان موثر در پست های مورد نیاز کنند.

اما آنچه از موارد یاد شده مهم تر است آنکه به علت عدم توانایی رقابت با تیم های متمول لیگ برتر که چندین برابر هزینه می کنند، از هم اکنون بایست تمرینات آماده سازی خود را آغاز نموده و با برنامه ریزی دقیق و هدف گذاری، همه چیز در این تیم ها شفاف و مشخص باشد و با اردوهای کوتاه مدت و بلند مدت ابتدا از نظر بدنی، سپس از نظر تکنیکی و تاکتیکی خود را به سطحی برسانند که بتوانند از همین اولین بازیشان در لیگ، پرقدرت و پرتوان به مصاف رقبا بروند.

امسال آب و هوای کشور به مراتب از سال های قبل بهتر بوده و می توان از همین امروز فردا با برگزاری اردو در شهرهای مرتفع از جمله شهرکرد، بروجرد، همدان و…اردوها و بازی های تدارکاتی خوبی برگزار کرد. توصیه ام به تیم های یاد شده که توسط مدیریت و کادر بومی اداره می شوند آن است که هر چه سریع تر استعدادیابی نموده و از بازیکنان مختلف استان تست های لازم را گرفته و خصوصا از آکادمی فولاد و خوزستانی های جوان و آماده حاضر در دیگر تیم های لیگ های مختلف استفاده کرده تا فوتبال خوزستان بتواند با ظرفیت های موجود بازیکنان بومی اش باز هم در لیگ های کشوری آقایی کند. منتها تیم های یاد شده می بایست کادر فنی خود را تقویت نموده و از کارشناسان فوتبال و آنالیزور های توانمند در کنار خود استفاده کرده و تمرینات بدنی و تمرینات مختص به دروازبان ها و خط دفاعی را اولویت اصلی خود قرار دهند. چرا که چند سالی است به علت عدم پرورش دروازبانان و مدافعین تخصصی، تیم های خوزستانی خوب گل می خورند و به سختی گل می زنند که برای جبران این نقیصه می بایست موارد فوق به طور جدی مدنظر قرار گیرد.

 

Print Friendly, PDF & Email
  • ×