» آرشیو » ثبت ۳ مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در استان فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14558 | ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۸

ثبت ۳ مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در استان فارس

پرتو جنوب

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه بیست و نهم مهر ۱۴۰۲، اعلام کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۸۸ هزار و ۶۱۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۳ هزار و ۶۵۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۴۹۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۳۸۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۷۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.
هم اکنون ۳۴۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
متاسفانه در هفته گذشته، ۳ مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۲۱۳ نفر رسیده است.
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۸۱۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۹۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۹۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۲ دُز یادآور واکسن بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×