» آرشیو » کلاهبرداری ۱۵ میلیارد از شهروندان توسط فرد مأمورنما
آرشیو - حوادث
کد خبر:14574 | ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۳

کلاهبرداری ۱۵ میلیارد از شهروندان توسط فرد مأمورنما

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری مامور‌نمایی که با وعده‌های دورغین ۱۵ میلیارد ریال از شهروندان شیرازی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ فرج شجاعی در تشریح این خبر، بیان کرد: شخصی به کلانتری “۲۶ رحمت” شهرستان شیراز مراجعه و اظهار کرد فردی خود را پلیس معرفی و مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال از من بابت شرکت در مزایده خودرو با قیمت مناسب اخذ و متواری شده و دیگر جوابگوی تلفن من نیست که موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی خاطر نشان کرد: ماموران انتظامی کلانتری “۲۶ رحمت ” شهرستان شیراز با انجام اقدامات گسترده پلیسی موفق شدند فرد مامورنما را در یکی از محلات شیراز شناسایی و وی را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کنند.
سرهنگ “شجاعی” ادامه داد: پس از بررسی به عمل آمده مرد ۲۸ ساله تا کنون به ۱۲ نفر پیشنهادهای وسوسه انگیز از جمله شرکت در مزایده خودرو با قیمت مناسب، رفع موانع قانونی برای معافیت سربازی و تسهیل در انجام امور در پلیس های تخصصی را به شهروندان ارائه کرده و بیش از ۱۵ میلیارد ریال از آنها کلاهبرداری کرده است.
فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه در بازرسی از منزل متهم یک قبضه کلت کمری و ۲ دست لباس انتظامی کشف شد، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
این مقام انتظامی اظهار داشت: از آنجا که ارتکاب اینگونه جرائم ممکن است در اعتماد عمومی و جلب مشارکت مردمی در ایجاد امنیت پایدار در جامعه اثر سوء داشته باشد؛ لذا ‌برخورد با این افراد مجرم در دستور کار پلیس فارس قرار دارد و با هماهنگی دستگاه قضایی با آنان به شدت برخورد خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×