» آرشیو » اجرای طرح سراسری تشدید مبارزه با احتکار کالای اساسی/ کشف ۳۱۵ میلیاردی کالای احتکاری
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:8388 | ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۱

اجرای طرح سراسری تشدید مبارزه با احتکار کالای اساسی/ کشف ۳۱۵ میلیاردی کالای احتکاری

پرتو جنوب

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از اجرای طرح سراسری تشدید مبارزه با احتکار کالای اساسی و ضروری در کشور و کشف ۳۱۵ میلیاردی کالای احتکاری خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حسین رحیمی با اشاره به اجرای طرح سراسری تشدید مبارزه با احتکار کالای اساسی در کشور، عنوان داشت: این طرح با محوریت پلیس‌های امنیت اقتصادی سراسر کشور و با استفاده از ظرفیت برون سازمانی به مدت ۷۲ ساعت به مرحله اجرا در آمد.

وی با اشاره به اینکه این طرح با حضور ۳۶۴ تیم مشترک انجام شد، افزود: دراجرای این طرح از ۱۵۲۴ باب واحد صنفی و انبار بازدید بعمل آمد و در مجموع هفت هزار و ۱۰۰ تن انواع و اقسام کالای اساسی قاچاق از جمله برنج، حبوبات، ماکارونی و … به ارزش تقریبی ۳۱۵ میلیارد تومان کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به تشکیل ۲۱۷ فقره پرونده در اجرای این طرح برای محتکران، خاطر نشان کرد: در این طرح ۱۳۰ محتکر دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.

سردار رحیمی با اشاره به کشف ۴۹۸۰ تن شکر از دو کارخانه تولیدی قند، عنوان داشت: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص گردید که شکر‌های کشف شده در واقع مربوط به تولیدات سال ۱۴۰۰ این دو کارخانه بوده که علیرغم نیاز جامعه وارد بازار نشده بود که شکر‌های کشف شده با نظارت بازرسان جهاد کشاورزی برای توزیع در بین شهروندان با نرخ دولتی بین صنوف مختلف توزیع گردید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×