» آرشیو » مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد: جذب ۱۹۸۷ نفر در مدارس ابتدایی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1592 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۷

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد: جذب ۱۹۸۷ نفر در مدارس ابتدایی

پرتو جنوب

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در نشست خبری با خبرنگاران ضمن اشاره به جذب ۱۹۸۷ نفر در مدارس ابتدایی افزود: تا٣١ خردادماه مدیران مدارس را ابقا و یا آنها را تغییرمی دهیم.

به گزارش خبرنگار پرتو جنوب، جذب ۱۹۸۷ نفر در آموزش و پرورش، جذب دو هزار نفر مربی پرورشی در مدارس، پیشرو بودن فارس در بحث اجرای سند تحول بنیادین و برگزاری اجلاسیه سراسری نماز در ۲۱ اردیبهشت ماه در شیراز با رویکرد و محوریت دانش‌آموزی از جمله مطالب مطرح شده در نشست خبری مدیر کل آمورزش و پرورش استان فارس بود.
محمد خلیل عسکری درباره اهمیت نیروی انسانی در آموزش تاکید کرد و گفت: فرآیند جذب ۱۹۸۷ نفر برای تکمیل نیروی انسانی بخش آموزش ابتدایی و در راستای اقدامات تحولی این اداره کل، از ابتدای خرداد امسال آغاز خواهد شد.
عسکری با بیان اینکه متقاضیان با ۴٠ درصد آزمون و ۶٠ درصد مصاحبه وارد این فرآیند خواهند شد، افزود: با حضور ارزیابان حرفه‌ای و ارزیابان تخصصی در ١١ مدرسه کار مصاحبه انجام خواهد شد.
او  اضافه کرد: فرآیند جذب ١۵۶٠ نیروی انسانی نیز به زودی برای مقاطع متوسطه اول، متوسطه دوم فنی حرفه‌ای و کاردانش در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین مجوز استفاده از هزار نفر نیروی خدماتی نیز در دست اقدام است.
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش فارس، ۲ هزار و ۴۰۰ دانشجوی دانشگاه فرهنگیان نیز از طریق آزمون سراسری به دانشگاه فرهنگیان استان اضافه خواهد شد.
وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای راهبردی رهبر معظم انقلاب، فرایند تحول است، گفت: در استان فارس به ایجاد تحول در آموزش و پرورش و تحول در تعلیم و تربیت معتقد هستیم. این استان در اجرای سند تحول بنیادین پیشتاز است و تنها استانی است که این کار را با قدرت خوبی دنبال کرده است.
او با اعتقاد به اینکه تحول باید در مدرسه اتفاق بیفتد بیان کرد: یکی از اقدامات تحولی اساسی، تحول در نیروی انسانی است که امسال باید در مدارس فارس اتفاق بیفتد. بر همین اساس شاخص‌هایی برای انتخاب مدیران و معلمان در نظر گرفته شده است.
عسکری با اشاره به اینکه نبض کار تربیت در دست مدیران مدرسه است، یادآور شد: تا ٣١ خردادماه بدون نگاه سیاسی و سلیقه‌ای، مدیران مدارس را ابقا و یا آنها را تغییر خواهیم داد.
او با بیان اینکه دوشنبه های مسجد محوری، برکات بسیاری را برای آموزش و پرورش فارس به همراه داشته است‌، افزود: دانش‌آموزان و معلمان در این مساجد حضور یافتند و فعالیتهای قابل توجهی در این زمینه صورت گرفت و باعث شد مردم برنامه‌های تکریم معلم را  بهتر اجرا کنند.

عسکری اضافه کرد: شورایی با عنوان “شیراز هویت ساز و فارس هویت آفرین” تشکیل شده است تا بسترهای لازم به منظور ورود دانش‌آموزان به محیط‌های هویت آفرین ایجاد شود.

فرایند انتخاب معلمان نمونه فارس

وی با بیان اینکه در استان فارس، فرآیندی برای انتخاب معلم نمونه از ۱۰ اسفندماه آغاز شد و حدود ۷۳۳۳ نفر در این فرآیند شرکت کردند، ادامه داد: ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از این مجموع به مرحله منطقه‌ای راه یافتند، البته شیوه نامه انتخاب معلوم نمونه امسال با سالهای گذشته تفاوت‌هایی داشت؛ در واقع دانش‌آموزان هم کار ارزیابی را انجام دادند و ۴۵ هزار دانش آموز در این ارزیابی شرکت کردند.
وی افزود: ۲۰۶ نفر به مرحله استانی و ۱۰ نفر هم به مرحله کشوری یافتند و  امسال به عنوان یک اتفاق نادر، ۶ نفر از ۲۶ معلم نمونه کشور از استان فارس بودند.

راه‌اندازی قرارگاه تربیتی تابستانی

عسکری اضافه کرد: بایستی ظرفیت دستگاه‌های مختلف را روی هم بریزیم و کارها را با یک سیاستگذاری مشترک در قرارگاه تربیتی تابستانی انجام دهیم.

دانش‌آموزان فارس اوقات فراغت تابستان را اردوهای مهارت محور سپری کنند

وی گفت: یکی از رویکردهای اصلی و مهم در تابستان امسال، راه‌اندازی اردوهای تربیتی مهارت محور است. این اردوها به صورت درون استانی و برون استانی برگزار خواهد شد.

تشکیل قرار گاه سواد رسانه در فضای مجازی در تابستان

عسکری افزود: آموزش سواد رسانه در فضای مجازی نیز از دیگر برنامه‌های تابستان آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان است.
وی با بیان اینکه نبض کار تربیتی با اردوهای مهارت محور می‌زند، گفت: اراده ما استفاده حداکثری از ظرفیت تابستان برای آماده‌سازی دانش‌آموزان جهت شروع سال تحصیلی است.

خبرنگار: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×