» آرشیو » سرپرست وزارت آموزش و پرورش: هر مدیری که بخواهد عنوان مدرسه خیرساز را عوض کند، عزل می‌شود
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:764 | ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۷

سرپرست وزارت آموزش و پرورش: هر مدیری که بخواهد عنوان مدرسه خیرساز را عوض کند، عزل می‌شود

پرتو جنوب

سرپرست وزارت آموزش و پرورش بر تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری تاکیدکرد و گفت: مدیری که بخواهد تابلو و اسم مدرسه خیر ساز را عوض کند، پیش از تغییر تابلو، خودش عزل خواهد شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایسنا، رضامراد صحرایی در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران با بیان اینکه آینده هرکشوری از وضعیت امروز آموزش و پرورش اش مشخص می‌شود و نقش شما خیرین در اینجا ستودنی است، گفت: مدرسه جایی است که تحول در آن رخ می‌دهد. خیرین می‌توانند در تحول مدرسه نیز نقش کلیدی داشته باشند.

وی افزود: ما مدرسه را فراموش کردیم، در حالی که محور تحول، مدرسه و ستون تحول، معلم است. ما بیشتر از توجه به این دو رکن به مدیران توجه کردیم. امیدواریم با دست خیر شما مدارس ما آباد شود و نقش خود را در این مسیر در کنار شما ایفا کنیم.

وی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری تاکیدکرد و گفت: مدیری که بخواهد تابلو و اسم مدرسه خیر ساز را عوض کند، پیش از تغییر تابلو، خودش عزل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کریمیان – مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران – نیز در این مراسم با بیان اینکه ما فقط یک ساختمان که کار فرهنگی در آن انجام دهیم را احداث نمی‌کنیم، بلکه یک فرهنگ که ریشه در باورهای دینی و ملی ما دارد یعنی کار خیر کردن را بنا می‌کنیم، گفت: یکی از موضوعاتی که در کنار کار سخت افزاری باید به شدت به آن اهتمام داشته باشیم، کار نرم افزاری و نهادینه کردن کار خیر است.

وی افزود: از خیرین درخواست می‌کنم در کنار احداث ساختمان هایی که برای دانش آموزان مهیا می‌کنید، در حوزه فرهنگ سازی نیز در کنار آموزش و پرورش باشید. آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱ از زندگی ۱۰ خیر مدرسه ساز فیلم مستند ساخت که در رسانه ملی پخش شد. باید فیلم های بسیاری از زندگی خیرین ساخته شود و دانش‌آموزان با زندگی خیرین آشنا شوند. باید دست به دست همدیگر بدهیم تا این فرهنگ غنی که ریشه در باورها و اعتقادات ما دارد بیش از گذشته نهادینه شود.

به گزارش ایسنا، مسعود بهرامی – مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران – نیز با بیان اینکه باید از خیرین که قدم به قدم با آموزش و پرورش حرکت می‌کنند قدردانی کرد، گفت: در پاسداشت اقدامات خیرین، خیرین انتظاری از آموزش و پرورش داشتند که مولدسازی املاک مازاد است. در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تا کنون تشریفات اداری لازم برای در اختیار قرار گرفتن ۱۱ ملک از املاک مازاد که قابلیت بهره برداری ندارد به سازمان نوسازی انجام شده است. در سال جاری با همت همکاران این مسیر را ادامه‌ می‌دهیم.

حمیدرضا خان‌محمدی – رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور- نیز با بیان اینکه مهمترین رکن سازمان نوسازی مدارس و وجه تمایزش با سایر سازمان های دولتی که درحال احداث بناهای مختلف در سطح کشور هستند، حضور خیرین مدرسه ساز است اظهارکرد: وظیفه همه ما مسئولان در قبال خیرین، تنها تکریم است. از مهربانی بی دریغ و دلسوزی های بی پایان خیرین مدرسه ساز قدردانی می‌کنم. از هر دو کلاس درس یک کلاس درس به همت خیرین ساخته می‌شود.

وی در پایان گفت: از ۱۱۰۰ کلاس درس افتتاحی بهمن ماه ۵۱۸ کلاس از سوی خیرین ساخته شده بود که جای افتخار دارد. ۵.۲ هزار میلیارد تومان توسط خیرین تعهد شد که بخش عمده آن محقق شده است و ثمره اش را در کلاس های درسی که مهرماه افتتاح می‌شوند خواهیم دید. امیدواریم روزی برسد که همه‌ مدارس مان آباد و استاندارد شوند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×