» آرشیو » استاندار فارس: زمینه انجام تخلف با الکترونیکی شدن فرآیندها کاهش می یابد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:8810 | ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۳

استاندار فارس: زمینه انجام تخلف با الکترونیکی شدن فرآیندها کاهش می یابد

پرتو جنوب

دکتر ایمانیه گفت: این رویکردی که دولت سیزدهم در خصوص الکترونیکی کردن فرآیندها در پیش گرفته، در سایه تعامل و همکاری با قوه قضاییه می تواند بسیار کارآمد باشد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه، صبح چهارشنبه در همایش و دوره‌های آموزشی کشوری تبیین و ترویج ۲ استاندارد ملی با عنوان سیستم مدیریت ضد رشوه و سیستم مدیریت سوت زنی در شیراز، گفت: هرچه بتوانیم در بحث الکترونیکی کردن فرایندهای مرتبط با دولت تلاش کنیم و نقش مستقیم افراد را کاهش دهیم، در راستای مبارزه با فساد و رشوه گیری و مکانیزم‌های مقابله با آن نیز موفق‌تر خواهیم بود.

وی، نقش دستگاه قضایی را در زمینه مبارزه با فساد و رشوه گیری ارزشمند دانست و ادامه داد: این رویکردی که دولت سیزدهم در خصوص الکترونیکی کردن فرایندها در پیش گرفته، در سایه تعامل و همکاری با قوه قضاییه می تواند بسیار کارآمد باشد.

استاندار فارس گفت: گلوگاه‌های فساد و رشوه گیری هر سازمان باید با دقت شناسایی و مسدود شود، به ویژه در آن بخش هایی از دستگاه‌ها و ادرات که زمینه ارتکاب تخلف وجود دارد، نظارت ها و کنترل ها دقیق تر و سختگیرانه تر باشد.

دکتر ایمانیه، بر لزوم تقویت باورهای دینی و اخلاقی مجریان قانون نیز تاکید کرد و ادامه داد: برخورد با افرادی که تخلف می کنند باید بازدارنده باشد چرا که چشم پوشی از تخلف افراد مساوی با تکرار مجدد همان تخلف خواهد بود؛ بنا براین نباید در مقابل مساله فساد و رشوه گیری سکوت کرد.

استاندار فارس، با اشاره به نامه امام علی (ع) به مالک اشتر، تصریح کرد: همانگونه که امیرالمومنین علی علیه السلام در این نامه بر لزوم توجه و تامین حقوق حداقلی قضات و نیروهای مسلح تاکید و سفارش کرد‌ه‌اند، روسای ادارات و مدیران ارشد نیز باید به امور رفاهی و معیشتی کارکنان خود توجه جدی داشته باشند؛ برای این منظور از ظرفیت شورای رفاهی استفاده شود.

وی اظهار کرد: دولت سیزدهم به منظور کمک به خانه دار شدن مردم، بحث طرح نهضت ملی مسکن را در کشور آغاز کرده که این طرح فرصت مناسبی است که مدیران دستگاه های اجرایی با استفاده از زمین هایی که در اختیار دارند به تامین مسکن کارکنان خود کمک کنند.

استاندار فارس افزود: دستگاه‌های اجرایی می توانند در امور رفاهی با یکدیگر هم افزایی و همکاری داشته باشند و اجازه دهند کارکنان دستگاه‌های اجرای از امکانات دیگر دستگاه‌ها استفاده کنند.

وی در انتها گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی با مشارکت کارمندان خود به راه‌اندازی صندوق قرض الحسنه برای پرداخت تسهیلات به کارمندان و پرسنل خود، اقدام کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×