» آرشیو » وزیر کشور در بازدید از مرز مهران مطرح کرد؛ ۳۱۱ هزار زائر از مرز مهران تردد کردند
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:10123 | ۳ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۷

وزیر کشور در بازدید از مرز مهران مطرح کرد؛ ۳۱۱ هزار زائر از مرز مهران تردد کردند

پرتو جنوب

وزیر کشور گفت: از اول ماه صفر تا کنون ۳۱۱ هزار زائر از مرز مهران تردد کرده اند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، احمد وحیدی صبح روز جمعه پس از بازدید از زیرساخت‌های پایانه‌ی مرزی مهران، در گفتگو با خبرنگاران گفت: تلاش‌های خوبی برای آسایش و تسهیل در تردد زوار در پایانه‌ی مرزی مهران انجام گرفته است و این تلاش‌ها استمرار خواهد داشت تا زوار تا کربلا و نجف، سفری ایمن، راحت و ارزان داشته باشند.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته از جمله افزایش گیت‌ها و درب‌های خروج و ورود در پایانه‌ی مرزی مهران، افزود: با تدابیر اتخاذ شده هیچ زائری در مرزهای ورودی معطل نمی‌ماند و در آن‌سوی مرز هم تلاش خواهیم کرد که زوار معطل نمانند و اگر چنانچه به اتوبوس و ناوگان حمل و نقل عمومی نیاز باشد این ناوگان تهیه و اعزام می‌شود.

وزیر کشور با عنوان این مطلب که پایانه‌ی برکت در مقایسه با سال گذشته متحول و سامان‌دهی شده است، بیان داشت: پایانه‌ی برکت ۴۶ هکتار است که ۴۰ هکتار آن آسفالت شده است و به اندازه‌ی نیاز تجهیزات سرمایشی و آب‌سردکن جانمایی و نمازخانه و استراحت‌گاه ایجاد شده است‌.

وحیدی با اشاره به این‌که دو تونل در مسیر ایلام – مهران زیر بار ترافیک رفته و مسیر ایلام – مهران به‌صورت چهارخطه در اختیار زوار قرار گرفته است، یادآور شد: چهارخطه شدن مسیر ایلام – مهران سهولت در تردد زوار را در پی داشته است.

وزیر به حضور در بین زوار و سوال از آنان درباره وضعیت زیرساخت‌های مرزی مهران اشاره کرد و گفت: زواری که مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب کردند از زیرساخت‌ها اعلام رضایت داشتند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×