» آرشیو » ارایه پیشنهاد برگزاری مسابقات آماده در عرصه بین المللی به صلیب سرخ جهانی 
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11660 | ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۲

ارایه پیشنهاد برگزاری مسابقات آماده در عرصه بین المللی به صلیب سرخ جهانی 

پرتو جنوب

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ارائه پیشنهاد برگزاری مسابقات آماده در عرصه بین المللی با همکاری معاونت بین الملل سازمان خبر داد و گفت: امید است این طرح مورد پذیرش صلیب سرخ جهانی قرار گیرد تا زمینه ساز انتقال تجربیات به سایر کشورها باشد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ هاشم حسینی المدنی در سفر یک روزه به شهر شیراز و بازدید از محل اجرایی برگزاری مرحله کشوری یازدهمین دوره مسابقات آماده، اظهار کرد: یکی از موضوعات ومسئولیت هایی که بر عهده سازمان جوانان جمعیت هلال احمر محول شده است جذب، ساماندهی و توانمند سازی و نگه داشت و بکار گیری نیروی انسانی داوطلب در رده سنی زیر ۳۵ سال است که تحقق این موضوع تنها بواسطه برگزاری برنامه های آموزشی و ارزیابی از آموزش های ارائه شده در قالب برپایی اردو و برنامه های ورزشی امکان پذیر است.

وی افزود: تحقق دو موضوع احیای اردوها و اردوگاه های جمعیت هلال احمر و برگزاری مسابقات و برنامه های امدادی و ورزشی از موضوعاتی بود که با همفکری اعضاء، داوطلبین و مجموعه جوانان سازمان همواره بر آن تاکید شد.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه برنامه های ورزشی، امدادی و بشر دوستانه با دو نگاه ویژه دنبال می شود، گفت: تلاش ما بر این است تا همواره از بروز حوادث پیشگیری شود تا اینکه اجازه بدهیم اتفاقی رخ دهد و آنرا مدیریت کنیم.
حسینی المدنی خاطر نشان کرد: با توجه به وظیفه اصلی سازمان جمعیت هلال احمر در راستای داشتن آمادگی لازم برای بروز مخاطرات، اعضا و داوطلبین نیز باید بتوانند در هر شرایط بحرانی خدماتی را به مردم کشور و حتی مردم سراسر جهان ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تلاش ما در حوزه پیشگیری است، اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی که باید برای جوانان داشته باشیم و از توان آنها استفاده کنیم این زمینه باید فراهم شود تا جوانان در حوزه ورزش فعالیت بیشتری داشته باشند.

به گفته رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، جوانان این مرز و بوم جوانان افتخار آفرین و تمدن ساز این کشور هستند و این موضوع بارها اثبات شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی المدنی در ادامه به تعداد جمعیت جوانان سازمان هلال احمر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر جمعیت جوانان هلال احمر بیش از یک میلیون و ۶۴۰ هزار نفر عضو داوطلب زیر ۳۵ سال است که با قرار گیری این تعداد در کنار یک میلیون عضو داوطلب بالای ۳۵سال، تعداد دواطلبان به ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار عضو می رسد.
وی عنوان کرد: این تعداد داوطلب که خیرین نیک اندیش جامعه هستند ، در هیچ کشوری وجود ندارد که همواره این آمادگی را داشته تا برای خدمت رسانی و کمک به مردم با ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی در خط مقدم خدمت رسانی باشند.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این ارزنده ترین روحیه ای است که یک انسان می تواند داشته باشد و این موضوع نشأت گرفته از فطرت الهی انسان است که در وجود همه انسان ها است و هر فردی که‌ به آن توجه بیشتری کند صبغه الهی و رنگ و بوی خدایی آن بیشتر خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی المدنی تاکید کرد: برگزاری المپیاد آماده دانش آموزان مقطع متوسطه اول در راستای سنجش توان جسمی و فردی و همچنین میزان آمادگی کار گروهی است تا شرکت کنندگان در قالب گروه های دوستانه بتوانند تجربیات خود را به یکدیگر انتقال دهند.
برگزاری المپیاد آماده در راستای سنجش توان جسمی و فردی و همچنین میزان آمادگی کار گروهی است
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در پایان سخنان خود از ارائه پیشنهاد برگزاری مسابقات آماده در عرصه بین المللی با همکاری معاونت بین الملل جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: امید است این طرح مورد پذیرش صلیب سرخ جهانی قرار گیرد تا زمینه ساز انتقال تجربیات به سایر کشورها باشد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی المدنی یادآور شد: بهترین اقدامی که می توان در عرصه بین المللی انجام داد نشر فرهنگ ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی است.
گفتنی است در حاشیه بازدید از روند برگزاری این مسابقات، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس در سخنانی بیان کرد: طرح «دادرس» مخفف عبارت «دانش آموزان آماده در روزهای سخت» است که با همکاری جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش اجرا می شود.
حسین درویشی با اشاره به اینکه این طرح برای دانش آموزان مقطع متوسطه دوم(هفتم، هشتم و نهم) اجرا می شود، افزود: این آموزش ها در قالب طرح دادرس هر ساله از مهرماه تا اواخر اردیبهشت به دانش آموزان این مقطع تحصیلی ارائه می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس اضافه کرد: برگزاری این مسابقات برای پسران دانش آموزان متوسطه دوم از روز ۱۷ تا ۲۱ شهریورماه جاری و از ۲۲ تا ۲۶ شهریور برای دختران دانش آموز برگزار خواهد شد.
درویشی یادآور شد: در این دوره از مسابقات یک هزار و ۲۰۰ نفر دانش آموز حضور دارند که از استان فارس نماینده پسران دانش آموز از شهرستان نی ریز و نماینده دختران دانش آموز از شهرستان آباده به عنوان منتخب استان حضور دارند که با دانش آموزان متخب سایر استان ها رقابت خواهند داشت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×