» آرشیو » جذب مسی توسط الهلال با سنگین‌ترین قرارداد تاریخ
آرشیو - ورزشی
کد خبر:1606 | ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۲

جذب مسی توسط الهلال با سنگین‌ترین قرارداد تاریخ

پرتو جنوب

لیونل مسی در حال مذاکره بر سر انتقالی به ارزش سالانه ۳۲۰ میلیون پوند به عربستان سعودی است، قراردادی که می‌تواند یک بار دیگر ستاره آرژانتینی را در مقابل رقیبش، رونالدو، قرار دهد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دولت عربستان سعودی در حال آماده کردن بزرگ‌ترین قرارداد در تاریخ فوتبال برای آوردن لیونل مسی به لیگ برتر عربستان در تابستان امسال است.

مذاکرات با نمایندگان مسی و در راس آن‌ها پدرش خورخه در جریان است تا زمانی که این بازیکن در پایان ماه ژوئن پس از پایان قراردادش با پاری سن ژرمن بازیکن آزاد شود. بحث‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه کل بسته پیشنهادی می‌تواند سالانه ۴۰۰ میلیون دلار (۳۲۰ میلیون پوند) ارزش داشته باشد که حتی از ۱۶۵ میلیون پوندی که کریستیانو رونالدو سالانه برای بازی در عربستان تا تابستان ۲۰۲۵ دریافت خواهد کرد، بیشتر است.

روند متعارف امضای قرارداد با استعداد‌های برتر جهان، مانند رونالدو در ماه دسامبر، این بود که قرارداد‌ها قبل از تصمیم گیری برای باشگاه مقصد نهایی، تاییدیه دولتی داشته باشند.

دولت عربستان سعودی گری کوک، مدیر اجرایی سابق منچسترسیتی را که در سال ۲۰۰۸ مدیریت باشگاه ابوظبی را برعهده داشت، در سمتی مشابه در لیگ برتر عربستان سعودی به خدمت گرفته است و پیش‌بینی می‌شود که او در هر بحثی برای گرفتن امضای مسی شرکت کند و این در حالی است که پیشنهاد PSG برای تمدید اقامت مسی در پایتخت فرانسه به مدت ۱۲ ماه دیگر روی میز بوده، اما اکنون هیچ انتظاری برای امضای آن در کار نیست.

پیش از این رونالدو به النصر پیوست که در حال حاضر پس از الاتحاد در رده دوم لیگ قرار دارد. یکی از رقبای سنتی النصر، الهلال است و حضور مسی در آن باشگاه، که از لحاظ تاریخی موفق‌ترین تیم این کشور است، رقابتی را که این دو ۹ سال در رئال مادرید و بارسلونا داشتند، بازسازی می‌کند. الهلال در سال ۲۰۲۱ چهارمین عنوان خود در لیگ قهرمانان آسیا را فتح کرد.

پروژه جذب مسی همراه با تاثیر رونالدو -که توسط مقامات سعودی موفقیت‌آمیز تلقی می‌شود- برنامه‌ای است که انتظار می‌رود موقعیت این کشور را به عنوان مقصد نهایی برای بزرگ‌ترین نام‌های جهان تضمین کند. مسی که در حال حاضر باسابقه‌ترین “سفیر” سازمان گردشگری عربستان سعودی (STA) است، با یک اقدام تبلیغاتی مهم دیگر در این هفته حسابی خبرساز شد و در نهایت این باشگاه معروف‌ترین بازیکن خود را به دلیل سفر بدون اجازه این هفته به عربستان برای رعایت تعهداتش در قبال قرارداد STA به دو هفته کسر دستمزد جریمه کرده است.

در بیانیه مطبوعاتی ۱۰۰۰ کلمه‌ای STA که روز چهارشنبه برای همراهی با سفر خانواده مسی به عربستان به رسانه‌ها ارسال شد، تأکید شده که بزرگ‌ترین فوتبالیست جهان چقدر برای تغییر وجهه پادشاهی که مدعی میزبانی فینال جام جهانی ۲۰۳۰ است، اهمیت دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×