» آرشیو » با اتمام برداشت گندم در فارس؛ گندم خریداری شده در فارس از یک میلیون تن گذشت
آرشیو - شهرستان
کد خبر:10488 | ۶ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۳

با اتمام برداشت گندم در فارس؛ گندم خریداری شده در فارس از یک میلیون تن گذشت

پرتو جنوب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از اتمام برداشت گندم در این استان خبر داد و گفت: پس از ۱۳ سال میزان گندم خریداری شده از کشاورزان این استان از مرز یک میلیون تن فرا تر رفت که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری دارد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان پور ضمن تقدیر از زحمات و همت تک تک کشاورزان این استان که گام بلندی در راستای تامین امنیت غذایی جامعه برداشته اند، بیان کرد: استان فارس با برداشت گندم از سطح ۳۹۹ هزار هکتار از مزارع این استان در رتبه سوم کشوری قرار دارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه تا کنون از ۱۵ هزار میلیارد تومان مطالبات گندم کاران استان فارس ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است، اظهار کرد: پیگیری های لازم جهت پرداخت مابقی مطالبات ادامه دارد و امید است تا پایان شهریور ماه پرداخت مطالبات گندم کارات به صورت کامل انجام شود. پرداخت وجوه گندم بر اساس اولویت ثبت اطلاعات گندم کاران در سامانه، توسط بانک کشاورزی تامین اعتبار و پرداخت می شود.
وی با اذعان به اینکه عملیات برداشت گندم در استان فارس با استفاده از حدود ۱۱۰۰ دستگاه کمباین سبک و سنگین صورت پذیرفته است، ابراز کرد: تعداد ۱۰۷ مرکز خرید گندم در سال زراعی جاری خرید گندم را در استان پهناور فارس بر عهده داشته اند.
دهقان پور با بیان اینکه گندم محصولی راهبردی است و بهبود عملکرد تولیدی مزارع غلات به طور جدی دنبال می شود، اضافه کرد: در سال زراعی جاری شاهد گسترش استفاده از کود های پایه در مزارع گندم بودیم به نحوی که وزن هزار دانه گندم افزایش یافت و از افزایش تولید برخوردار شدیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×