» آرشیو » مدیر آموزش و پرورش کازرون در نشست خبری: تجلیل از ۱۰ معلم کازرونی نمونه منطقه ای، استانی و کشوری در هفته معلم 
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1460 | ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

مدیر آموزش و پرورش کازرون در نشست خبری: تجلیل از ۱۰ معلم کازرونی نمونه منطقه ای، استانی و کشوری در هفته معلم 

پرتو جنوب

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش کازرون از تجلیل ۱۰ معلم نمونه منطقه ای، استانی و کشوری کازرون به مناسبت گرامیداشت هفته معلم با حضور مسئولان این شهرستان خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، امیرحسین جمشیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران این شهر ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم به تشریح برگزاری ویژه برنامه هایی که به مناسبت گرامیداشت هفته معلم در کازرون اجرا خواهد شد، پرداخت و اظهار داشت: یکی از برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم که در روز ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد، تقدیر از معلمان نمونه کازرون است.

وی با اشاره به وجود یک هزار و ۸۰۰ نیروی شاغل و بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نیروی بازنشسته در کازرون گفت: به علت نبود فضای مناسب، نمی توانیم از همه عزیزان به صورت تجمیع در یک مکان، به مناسبت بزرگداشت هفته معلم بطور شایسته تجلیل کنیم و از آنان پوزش می طلبم.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش کازرون افزود: ویژه برنامه هایی از جمله رزمایش تقدیر از فرهنگیان توسط ۷۲ نهاد اجرایی و روسای تمامی ادارت شهرستان کازرون با حضور در مدارس شهر و روستا در روز معلم، تجلیل از ۱۰ معلم نمونه منطقه ای، استانی و کشوری با حضور مسئولان؛ نماینده دبیران و آموزگاران و مدیران مدارس، دیدار با خانواده معظم شهدای فرهنگی و دانش آموز با حضور مسئولان شهرستان از جمله فرماندار و امام جمعه، سرکشی و دلجویی از خانواده تعدادی از همکاران فرهنگی، گلباران قبور مطهر ۱۴۸ شهید دانش آموز و ۲۷ شهید فرهنگی در طول هفته معلم، سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه توسط مدیر آموزش و پرورش کازرون به مناسبت بزرگداشت مقام شامخ معلم، پذیرایی در درب ورودی مصلای نماز جمعه کازرون، برگزاری میز خدمت در روز جمعه قبل از شروع خطبه نماز جمعه از ساعت ۱۱ تا اذان ظهر با حضور اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش و برگزاری جلسه‌ای با حضور پیشکسوتان و نیروهای باتجربه آموزش و پرورش اجرا خواهد شد.

امیرحسین جمشیدی ادامه داد: زحمات تمامی معلمان بویژه تلاش های شبانه روزی همکاران در دوران همه گیری کرونا قابل تقدیر است چرا که نگذاشتند چراغ تعلیم و تربیت خاموش شود؛ لذا این هفته بهانه ای برای یادآوری و تکریم جایگاه و مقام معلم برای اقشار مختلف جامعه است.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش کازرون در خصوص ملاک ها و شاخص های معین شده برای انتخاب معلم نمونه از طرف وزارت خانه، بیان داشت: در سال تحصیلی جاری طی فراخوانی که در اوایل اسفند سال گذشته اعلام شد از همه معلمان درخواست کردیم تا به سامانه الکترونیکی LTMS مراجعه کنند و بر اساس شاخص هایی که وجود داشت، فرم درخواست خود برای شرکت در جشنواره معلمان نمونه را تکمیل نمایند.

جمشیدی اظهار داشت : در ابتدا تیم ارزیابی در همه مدارس تشکیل شد و نمون برگ ها و مستندات اعلام شده بررسی و امتیازات حاصله از آنها در سامانه تایید شد و منتخبین مشخص گردیدند.

وی افزود: در انتها ۱۰ معلم نمونه در سطح مدیریت آموزش و پرورش کازرون توانستند امتیازات لازمه را به دست آورده و که دو نفر از آنها به عنوان معلم نمونه کشوری، دو نفر معلم نمونه منطقه و شش نفر دیگه دبیر شایسته تقدیر منطقه ای معرفی شده اند.

شایان ذکر است ۲ نفر از دبیران کازرونی پس از انتخاب به عنوان معلم نمونه استان و راهیابی به مرحله بعد، به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شدند (مجید بابانظری و زهره رضوی زاده) و در ادامه، مجید بابانظری نیز از سمت وزرات، به عنوان معلم نمونه ملی برگزیده شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×