» آرشیو » امضای تفاهم نامه برای بهره مندی ناشنوایان استان از برنامه های سیمای فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:10679 | ۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۷

امضای تفاهم نامه برای بهره مندی ناشنوایان استان از برنامه های سیمای فارس

پرتو جنوب

ناشنوایان می توانند اخبار استان و برنامه پزشکی را بزودی از شبکه فارس دنبال کنند.

با امضای تفاهم نامه بین صداوسیمای فارس، اداره کل بهزیستی استان، شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداری شیراز، ناشنوایان فارس از برنامه های سیمای فارس بهره مند می شوند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی صداوسیمای فارس، در این مراسم که چهارشنبه ۸ شهریور در صداوسیمای فارس برگزار شد، مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: زیرساخت های حضور مترجم ناشنوایان در بخش خبری و دو برنامه پزشکی و اجتماعی صدا و سیمای فارس فراهم شده و به زودی ناشنوایان عزیز می توانند این برنامه ها را با زبان مخصوص خود ببینند.

دکتر پهلوانیان با بیان اینکه این حرکت نماد و نشانه است برای برنامه ریزی دستگاه های خدمات رسان جهت خدمت به همه شهروندان افزود: این شایستگی و ظرفیت وجود دارد که شهر شیراز از جنبه های زیرساختی و سخت افزاری، فرهنگی و نرم افزاری و آموزش حقوق شهروندی بعنوان شهر دوستدار معلول معرفی شود.

مدیرکل بهزیستی فارس هم در این نشست با اشاره به وجود ۱۴۷ هزار معلول در فارس گفت: ۲۱ هزار ناشنوا در فارس زندگی می کنند و این حرکت ارزشمند در اخبار استان کار مهم و مبارکی است تا این قشر از جامعه به اخبار صدا و سیما دسترسی داشته باشند.

هوشیار ابراز امیدواری کرد این حرکت امیدآفرین بزودی در دیگر برنامه های صداوسیمای فارس نیز آغاز شود.

عضو شورای شهر شیراز نیز گفت: ۵۰ هزار معلول در شیراز هستند که نیاز به توجه ویژه دارند و در شورای اسلامی شهر شیراز ۱۶ تکلیف برای شهرداری جهت توجه به معلولان تنظیم و تصویب شده است.

زارعی با بیان اینکه فضای خوبی در شهر برای معلولان ایجاد شده است، افزود: ایجاد فرهنگسرای ویژه معلولان، بوستان با امکانات ویژه و مناسب سازی شهری از جمله این اقدامات است و در حال حاضر نه هزار و۹۰ نقطه نامناسب در معابر اصلی شهر شیراز شناسایی و برای اقدام به شهرداران ۱۱ منطقه کلانشهر شیراز ابلاغ شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×