» آرشیو » دامپزشکی، سیاست تولید محصولات صادراتی را دنبال کند
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13662 | ۱۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۸

دامپزشکی، سیاست تولید محصولات صادراتی را دنبال کند

پرتو جنوب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مجموعه دامپزشکی و نظام دامپزشکی می بایست به سمتی حرکت کند تا بتوانیم واحدهایی را براساس استانداردهایی که در دامپزشکی دنبال می شود در حوزه صادرات معرفی کنیم.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان پور در آئین گرامیداشت روز دامپزشکی ضمن تبریک روز ملی دامپزشکی و روز ملی روستا و عشایر بیان کرد: ما در حوزه های مختلف باید بتوانیم محصولاتی را با استانداردهای کشور مقصد داشته باشیم زیرا که در امر صادرات و ایجاد ارزش افزوده نقش بسزایی دارد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه قطعا نظارت های دامپزشکی برای تسهیل صادرات راهگشاست افزود: نظارت ها باید مستمر باشد به طوری که واقعا مردم، تولید کننده و کسی که در فرایند این زنجیره قرار می گیرد احساس کند که اگر بخواهد تخطی صورت بگیرد قطعا با آنها برخورد می شود.
وی با اذعان به اینکه در استان فارس محصولاتی تولید می شود به خصوص گوشت مرغ که حساسیت های ویژه ای هم در حوزه کشتارگاه ها و هم در فروشگاه ها به عنوان عرضه کنندگان وجود دارد، ابراز کرد: باید کمک کنیم تا از هرگونه تخلف احتمالی در این حوزه جلوگیری شود.
او با بیان اینکه مجموعه خانواده جهاد کشاورزی از جمله دامپزشکی در بحث سلامت غذا ایفای نقش می کند، بیان کرد: نهایتا باید به موضوع امنیت غذایی برسیم لذا از کلیه ظرفیت ها باید استفاده کنیم خصوصا در حوزه نظارت بر عرضه محصولات پروتئینی که در حوزه وظایفت دامپزشکی است باید از ظرفیت مردم استفاده کرد.
به گفته وی؛ با مردمی سازی، نظارت ها تقویت می شود، نظارت مردم بر اصناف با ایجاد یک بسترهایی برای گزارش تخلفاتی که در حوزه بهداشتی یا هر قسمت از زنجیره تولید و عرضه است، می تواند به ما کمک کند.
دهقان پور با اشاره به اینکه مردمی سازی و مشارکت مردم از منویات مقام معظم رهبری است و از سیاست های ایشان است، می افزاید: مردمی سازی نظارت ها و بهره گیری از مردم به عنوان یکی از بازوان اجرایی به نظارت های ما عمق و گستردگی بیشتری می بخشد.
وی اضافه کرد: امیدواریم این نگاه منسجم و نظام مند در حوزه تولید و بهداشت بتواند کمک کند به سلامتی بیشتر محصولات پروتئینی که به هموطنان عزیز عرضه می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به حوزه عشایر نیز گریزی زد و گفت: بیشترین جمعیت عشایر و بیشترین جمعیت دام عشایری متعلق به استان فارس است، عشایر در حوزه تولید زحمت می کشند.
آیین گرامیداشت هفته و روز ملی دامپزشکی در سالن اجتماعات اداره کل دامپزشکی استان فارس با حضور حمید رضا ناظمی مدیر کل دامپزشکی، عبدالحمید کریمی مدیر کل امور عشایر، سعید حسن شاهی رئیس جامعه بسیج مهندسین کشاورزی و جمع کثیری از کارکنان اداره کل دامپزشکی، دامپزشکان، فعالین عرصه دامپزشکی و تولید کنندگان محصولات پروتئنی برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×