» آرشیو » آماده سازی نقشه هوایی محدوده شهر کازرون
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2329 | ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۵

آماده سازی نقشه هوایی محدوده شهر کازرون

پرتو جنوب

سرانجام پس از سالها پروژه بروز رسانی نقشه هوایی محدوده شهر کازرون با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان انجام شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری کازرون، مهندس رضا نوذری با اشاره به لزوم استفاده از عکس های هوایی به عنوان چراغ راه شهرداری برای توسعه و پیشرفت شهر اظهار کرد: با توجه به عملیات عمرانی و ساخت و سازهای جدید و طرح نقشه تفصیلی شهر، پروژه بروزرسانی نقشه شهر را در دستور کار قرار دادیم.
شهردار کازرون با بیان اینکه این عکسبرداری هوایی با مقیاس ۱:۱۰۰۰ برای اولین بار در شهر کازرون اجرا می شود گفت: این پروژه در راستای ارتقای کیفی مدیریت و توسعه شهری و آماده سازی زیرساخت های شهرداری الکترونیک انجام خواهد شد.
وی اعتبار انجام این پروژه را بالغ بر دو میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: این پروژه طی تفاهم نامه با سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با مقیاس ١:١٠٠٠ با هواپیمای با سرنشین به وسعت تقریبی٣١٠٠ هکتار توسط سازمان مذکور انجام و سپس نقشه نهایی به شهرداری تحویل داده خواهد شد.
مهندس نوذری هدف از انجام این پروژه را اجرای هرچه بهتر نقشه تفصیلی شهر، ممیزی املاک و معابر و ایجاد پایگاه اطلاعاتی جغرافیایی(gis) به منظور افزایش توان اجرایی و عملیاتی شهرداری عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×