» آرشیو » افتتاح نمایشگاه آثار اساتید خوشنویس استان فارس +تصاویر
آرشیو - تصاویر - فرهنگی هنری - گالری تصاویر
کد خبر:13819 | ۱۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۱۶

افتتاح نمایشگاه آثار اساتید خوشنویس استان فارس +تصاویر

پرتو جنوب

همزمان با هفته فرهنگی هنری بزرگداشت حافظ، نمایشگاه آثار اساتید خوشنویس فارس با عنوان آستان حافظ در حضور حمیدرضا قانعی، مدیر کل، سیدرسول موسوی نژادیان، معاون امور هنری و رسانه، غلامرضا خوش اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اعضای انجمن خوشنویسان شیراز، اساتید خوشنویس، هنرمندان و هنردوستان، آغاز شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس؛ عباس تحویلدار، مسوول فرهنگی روابط عمومی انجمن خوشنویسان شیراز با بیان اینکه این نمایشگاه در مدت زمان محدودی به انجام رسیده است، گفت: تعداد ۳۶ اثر در این نمایشگاه به روی دیوار رفته که آثار پر عیار و درجه یک ۱۴ تن از اساتید خوشنویس شیراز است.

مسوول فرهنگی روابط عمومی انجمن خوشنویسان شیراز ، ادامه داد: تعدادی از اساتید شرکت کننده در این نمایشگاه، دارای مدرک استادی و باقی آنان، در شرف اخذ مدرک استادی هستند.

این استاد خوشنویس افزود: آثار در قالب های مختلف، از جمله چلیپا، سطر، قطعه نویسی، کتیبه نویسی و سیاه مشق و با خطوط شکسته و نستعلیق شکسته نگارش شده اند که چند تابلوی نقاشی خط اثر استاد محمد اوجی نژاد نیز به عنوان گرایش های نوین خوشنویسی به نمایش در آمده اند.

وی در پایان اضافه کرد: تمامی اساتید، از مجموعه خوشنویسان شهر شیراز هستند و این نمایشگاه با رویکرد گرامیداشت هفته حافظ در نگارخانه تاروپود، واقع در مرکز اسناد و کتابخانه ملی برگزار شده که تا ۲۱ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۹ پذیرای علاقمندان خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×