» آرشیو » آتش در هتل نیمه کاره خیابان جاوید شیراز مهار شد
آرشیو - حوادث
کد خبر:3942 | ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۲

آتش در هتل نیمه کاره خیابان جاوید شیراز مهار شد

پرتو جنوب

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: آتش سوزی هتل در حال ساخت خیابان جاوید شیراز که فراگیر شده بود، با تلاش نفس گیر ۲۴ نفر از آتش نشانان اعزامی از ۵ ایستگاه مهار شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیرار؛ هادی عیدی پور صبح روز یکشنبه ۲۱ خردادماه به خبرنگاران گفت: با مدیریت دقیق عملیات مهار آتش در هتل نیمه کاره خیابان جاوید شیراز به کارگران این سازه در حال ساخت آسیبی نرسید.

وی ادامه داد: آتش‌سوزی در این مجموعه اقامتی در حال ساخت از طبقه هم کف آغاز و بخش وسیعی از این ساختمان بزرگ را در برگرفت که این حادثه به دلیل مجاورت با ساختمان های دیگر در موقعیت حساسی قرار داشت.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در تشریح جزئیات این حادثه گفت: پس از گسترش آتش در این ساختمان در ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه صبح به ستاد فرماندهی آتش نشانی گزارش و پنج ایستگاه عملیاتی برای کنترل آتش این مجموعه اقامتی اعزام شدند و با ۶ خودروی اطفایی سنگین و نیمه سنگین بالابر و خودرو حمل سیستم تنفسی، عملیات امداد و نجات در دستور کار قرار گرفت.

عیدی پور عنوان کرد: آتش نشانان در این عملیات موفق به مهار شعله‌های سرکش آتش در این ساختمان اقامتی ۵ طبقه با یک طبقه منفی که به عنوان انبار تجهیزات هتل استفاده شده بود، شدند و قبل از به وقوع پیوستن حادثه ای غیر قابل جبران و از همه مهم تر سرایت به ساختمان های همجوار حریق کنترل و مهار شد.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با تاکید بر مهار کامل این آتش سوزی گفت: هیچکس در این حادثه آسیب ندید و ۳ نفر در ساختمان هتل و ۶ نفر که در ساختمان های مجاور حضور داشتند با سرعت عمل تیم‌های عملیاتی آتش نشانی نجات یافتند.
وی در پایان گفت: در حال حاضر عملیات لکه گیری جهت اطمینان از عدم بروز حوادث مجدد و علت یابی حادثه در حال انجام است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×