» آرشیو » جوان ۱۸ ساله عامل هتک حیثیت خانمی در فضای مجازی
آرشیو - حوادث
کد خبر:3415 | ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۱

جوان ۱۸ ساله عامل هتک حیثیت خانمی در فضای مجازی

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری جوانی ۱۸ ساله که با ارسال پیام‌های توهین آمیز به دیگران از طریق صفحه اینستاگرام خانمی قصد بدنام کردن وی را داشت، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امیر حسین سلیمانی در توضیح این ماجرا بیان کرد: خانمی ۴۶ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی بود فردی ناشناس ضمن دسترسی پیدا کردن به صفحات اینستاگرام دخترش و ارسال پیام‌های توهین آمیز و غیر اخلاقی برای دنبال کنندگان، قصد بدنام کردن خانواده من را دارد، که رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی گفت: پرونده اولیه با هماهنگی مرجع قضائی تشکیل شد و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم در یکی از شهرستان‌های اطراف شیراز مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا استان گفت: متهم در ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان به ‌ناچار لب به اعتراف گشود و دلیل اقدام خود را قصد اخاذی از خانواده شاکیه عنوان کرد.
رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.
سرهنگ سلیمانی خاطرنشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند و یا می‌توانند به صورت حضوری به آدرس بلوار احمدی شمالی، خیابان شهیدان ظریفکار مراجعه تا کارشناسان موضوع را بررسی کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×